Urządzenie wielofunkcyjne - Porównaj Oferty Od Firm

Porównaj Oferty Dostawców Kserokopiarek

Oszczędź do 30%
  1. Opisz kserokopiarkę
  2. Otrzymaj dopasowane oferty
  3. Porównaj i wybierz najlepszą

Urządzenie wielofunkcyjne

Kilka funkcji w jednym urządzeniu brzmi obiecująco. Prosta obsługa w porównaniu do osobnych urządzeń kserujących, skanujących lub drukujących oraz atrakcyjna cena mogą sprawić, że urządzenie wielofunkcyjne okaże się dla nas najlepszym rozwiązaniem. Sprawdźmy, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

Urządzenie wielofunkcyjne – korzyści dla kupującego

Urządzenia wielofunkcyjne obalają obiegową opinię, że jeżeli coś przeznaczone jest do wykonywania wielu czynności, tak naprawdę nie nadaje się do niczego. Zaletą tego typu urządzeń jest przede wszystkim to, że zabierają niewiele miejsca, a spełniają liczne funkcje, takie jak: drukowanie, skanowanie, kopiowanie i faksowanie. Kserokopiarki są swoistego rodzaju urządzeniami wielofunkcyjnymi. Należy wiedzieć jednak, że wysokiej jakości urządzenia jednofunkcyjne zawsze będą ponad zintegrowanymi systemami urządzeń wielofunkcyjnych, dla których niektóre funkcje będą nieosiągalne (na przykład skanowanie materiałów transparentnych).

Jakie inne zalety posiada urządzenie wielofunkcyjne?
  • Jego cena jest często niższa od urządzenia przeznaczonego jedynie do drukowania lub skanowania. W asortymentach sklepów znajduje się mniej urządzeń jednofunkcyjnych na rzecz urządzeń wielofunkcyjnych.
  • Parametry urządzeń jednofunkcyjnych i wielofunkcyjnych są zbliżone.
  • Obsługa urządzenia wielofunkcyjnego jest prostsza od jednofunkcyjnej alternatywy.
  • Kopiowanie i faksowanie dokumentów może odbywać się bez włączenia komputera.
  • Mamy wybór dotyczący urządzeń wielofunkcyjnych opartych na drukarkach atramentowych lub laserowych.

Urządzenie wielofunkcyjne – w domu i w biurze

W przypadku, gdy pracujemy w domu lub kontaktujemy się z klientami także po powrocie z pracy warto posiadać w swoim urządzeniu wielofunkcyjnym możliwość faksowania. Jednak w zdecydowanej większości przypadków opcja ta nie jest konieczna w warunkach domowych – drukowanie wraz ze skanowaniem zazwyczaj jest wystarczające. Tego typu urządzenia będą najtańsze. Jeżeli zaś zależy nam na dobrej jakości wydrukach zdjęć, warto sięgnąć po droższe urządzenia wielofunkcyjne z osobnymi pojemnikami atramentowymi i szybszym systemem drukowania.

Aby zmniejszyć koszty nabycia urządzenia wielofunkcyjnego do biura warto zastanowić się, czy potrzebujemy opcję kolorowego drukowania i kopiowania. Jeżeli nie, to warto zdecydować się na monochromatyczny typ laserowy.

Urządzenia atramentowe drukują w znacznie lepszej jakości fotograficznej (kolor) niż laserowe urządzenia wielofunkcyjne, których koszty eksploatacyjne są jednak znacznie niższe. Warto przemyśleć potrzebę posiadania oferowanych przez producentów funkcji, takich jak: faksowanie, automatyczny podajnik skanera, kompatybilność drukarki z rodzajem komunikacji w naszej firmie (przewodową lub bezprzewodową siecią komputerową).

Wybór kserokopiarki

W wyborze urządzeń wielofunkcyjnych pomoże nam formularz produktowy przygotowany specjalnie dla tych, którzy nie znaleźli jeszcze idealnie dopasowanego sprzętu do swoich wymagań. Po zaznaczeniu wybranych opcji otrzymamy oferty od kluczowych firm z wybranego przez nas regionu.