Tonery Do Kserokopiarek - Porównaj Oferty Kserokopiarek

Porównaj Oferty Dostawców Kserokopiarek

Oszczędź do 30%
  1. Opisz kserokopiarkę
  2. Otrzymaj dopasowane oferty
  3. Porównaj i wybierz najlepszą

Tonery do kserokopiarek

„Suchym atramentem” nazywamy potocznie tonery do kserokopiarek i drukarek. Koszty eksploatacyjne z nimi związane mogą w znaczący sposób przyczynić się do podwyższenia lub obniżenia poziomu naszej satysfakcji z nabytego urządzenia. Tonery decydują o niezawodnej pracy oraz o kosztach druku określonej ilości stron.

Nowe czarno-białe kserokopiarki sprzedawane są zazwyczaj bez tonera, natomiast używane kserokopiarki sprzedaje się wraz ze startowym tonerem. Przy zakupie kolorowych kserokopiarek toner zawsze dołączony jest do pakietu.

Ceny tonerów różnią się między sobą w zależności od danego producenta, dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi nie tylko na ceny kserokopiarek, ale także materiałów eksploatacyjnych.

Kserokopiarki cyfrowe są bardziej ekonomiczne, jednak ich cena jest wyższa od cen kserokopiarek analogowych. Urządzenie kopiujące kupuje się na lata, dlatego warto pomyśleć o zainwestowaniu większej sumy pieniędzy na droższą kserokopiarkę, aby zredukować koszty użytkowania.

Na rynku dostępne są tańsze zamienniki tonerów, jednak posiadają one swoje minusy. Po pierwsze jakość wydruku jest niższa (różnica często dostrzegalna gołym okiem). Po drugie w większości przypadków gwarancja na dane urządzenie traci ważność wtedy, gdy kserokopiarka popsuła się podczas używania nieoryginalnych tonerów.

Tonery do kserokopiarek – skład i mechanizm działania

Tonery składają się z dwóch frakcji – szklanych kulek średniej wielkości (kilkadziesiąt 0,1 µm) oraz malutkich kuleczek żywicy termoplastycznej zabarwionych na różne kolory. Ich średnica wynosi 0,1 µm.

Proszek konkretnego koloru nakładany jest na kartkę papieru, a następnie utrwalany w wysokiej temperaturze. Mechanizm drukujący posiada pojemniczek z atramentem lub jest on umieszczony w innej części drukarki. Na bęben, a następnie na papier przenoszone są drobiny tonera. Kolejnym etapem jest wdrażanie toneru na stałe w papier (wgrzewanie i wprasowanie). W ten sposób powstaje wydruk o wysokiej rozdzielczości. Jeden ładunek wystarcza zazwyczaj na parę tysięcy stron wydruku.

Tonery do kserokopiarek – regeneracja tonerów

Proces technologiczny, który przetwarza zużyte tonery nazywamy regeneracją. Jest ona alternatywą dla zakupu nowego tonera. Koszt regeneracji jest niższy od zakupu nowej baterii. Proces ten polega na rozebraniu kasety tonera, oczyszczeniu, wymianie zużytych części, nasmarowaniu ruchomych elementów oraz ponownym włożeniu kasety do kserokopiarki. Regenerację tonerów najlepiej zlecić firmie, która się tym zajmuje. Proces regeneracji tonera korzystnie wpływa na środowisko naturalne.

Wybór kserokopiarki

W wyborze zarówno kserokopiarki, jak i tonerów w dobrych cenach pomoże nam formularz produktowy. Odpowiedzi zostaną przesłane do firm z Twojego regionu, które są w stanie spełnić wszystkie przedstawione wymagania. Postępując w ten sposób, oszczędzamy nie tylko czas, ale również pieniądze - otrzymywanie ofert jest darmowe. Ponadto możemy oszczędzić nawet do 30%, negocjując oferty otrzymane od firm.