Kowalstwo Artystyczne i Kucie
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Kowalstwo Artystyczne Adam Mościcki nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Kowalstwo Artystyczne Adam Mościcki

12

Kowalstwo Artystyczne i Kucie

Autor: Kowalstwo Artystyczne Adam Mościcki, publikacja: 2014-12-12

Często spotykanym problemem jest wybór wzoru oraz duża niewiedza jak wykonać balustradę bądź ogrodzenie my podpowiemy jak dokonać wyboru i jakiej techniki montażu użyć by wszystko było OK.

Pomiar oraz wybranie wzoru i techniki mocowań

Zdjęcie nr 1

Wszystko obywa się na miejscu, klient mówi jak by widział swoją balustradę lub ogrodzenie my pokazujemy wzory lub coś rysujemy. Wykonujemy projekt, aby wszystko było ustalone jak ma wyglądać i gdzie będzie mocowanie jak je ukryjemy. Rozmawiamy z jakich materiałów mamy wykonać dane zlecenie. Dokonujemy dokładnego pomiaru by wszystko potem pasowało oraz wyceniamy swoją prace.

Wykonanie zlecenia

Zdjęcie nr 2

Zabieramy się za wykonanie zlecenia z największym profesjonalizmem. Cały projekt i ustalenia z klientem przenosimy na nasz warsztatowy stół rysujemy np. balustradę w skali 1:1 i zaczynamy swoja prace. Używamy tylko takiego materiału o który prosił na zleceniodawca,zaczynamy cięcie stali na wymiary. Następnym krokiem jest kucie teraz zaczyna się najdłuższy i najbardziej pracochłonny proces naszej pracy, nagrzewamy stal do temperatury około 1000 St.C do 13500 St.C po czym zaczynamy kuć wykonywać bardzo różne rzeczy od zawijasków kwiatków liści po głowy smoków węży wszystko co można narysować można wykonać z stali wymaga to dużo czasu, trudu, siły. Nasze wyroby są tylko i wyłącznie wykonane ręcznie co widać na zdjęciach.

Następnym etapem jest spawanie lub zakuwanie wykutych elementów. Spawanie jest szybszą metodą co za tym idzie sporo tańszą ale później musimy oszlifować wszystkie spawy tak żeby nie było widać spawania to też jest czasochłonne. Zakuwanie odbywa się przy pomocy młotka przebijaka i rożnego typu zakuwek bądź nitów, przebija my materiały które chcemy ze sobą złączyć i zabijamy nitem wszystko obywa się na gorąco czyli przy nagrzanej stali. Końcowa praca to malowanie wykonujemy to specjalna farbą do elementów kutych co nadaje im niesamowity efekt oraz wykonujemy patynowanie.

Montaż

Dokonujemy montażu wykonanej pracy starannie by nic nie uszkodzić oraz wykonać to czysto bez pozostawienia po sobie brudu.

Tu pozostaje nam cieszyć się z wykonanej przez nas pracy oraz z zadowolonego klienta.Opracowano:
Adam Mościcki
Kowalstwo Artystyczne Adam Mościcki

Balustrady nierdzewne - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 9 338 Specjalistów od Balustrad Nierdzewnych najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o balustradach nierdzewnych