Kompleksowe Usługi Informatyczne "Quest" - Krzysztof Goral

Gorzów Wielkopolski

Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Co to takiego inteligentny dom? Czy się opłaca i czy to potrzebne?

Autor: Kompleksowe Usługi Informatyczne "Quest" , publikacja: 2022-02-03

Najczęściej pojawiającymi się wątpliwościami przy rozważaniu, czy chcemy mieć inteligentny dom, czy może jednak nie, są koszty (pewnie miliony monet). Kiedy jednak podliczymy wszystkie etapy podczas budowy domu, zaczynając od instalacji elektrycznej, hydraulicznej, przez wybór niezbędnych urządzeń, minimalizację włączników na białym montażu kończąc, możemy dojść do wniosku, że jesteśmy w stanie ponieść jeszcze jeden wydatek.

Telefon komórkowy, ikony do sterowania systemem inteligentnego domu

Odpowiednia instalacja

Odpowiednio przemyślana instalacja (elektryczna, hydrauliczna, informatyczno-medialna) to najtrudniejszy etap budowy domu, którą lepiej wielokrotnie przedyskutować z poszczególnymi wykonawcami, aby nie usłyszeć, kto to tak zepsuł?

Wybór urządzeń

Wybór urządzeń do inteligentnego funkcjonowania w domu, które nie tylko będą ze sobą "rozmawiać" ale także powinny nas informować lub alarmować o zdarzeniach pożądanych, lub niepożądanych (tych oby jak najmniej).

Dzięki przemyślanej instalacji i odpowiednio dobranym urządzeniom minimalizujemy ilość różnej maści włączników, czujników itp, co wydaje się błahostką, na którą rzadko zwracamy uwagę, dopóki nie podliczymy, na co wydaliśmy pieniądze.

Biały montaż nie jest już tak drenujący kieszeń, jak zazwyczaj. Okazuje się na końcu, że dom robi wiele sam, część czynności ustawia się raz i czasami sprawdza, czy wszystko ok. A co mi to da? Komfort, wygodę, bezpieczeństwo.

Jak inteligentny dom wpływa na wydatki?

Bardzo trudno kogoś przekonać jak inteligentny dom wpływa na wydatki, czy mnóstwo małych, codziennych czynności, które robią się same. Ustawiając ogrzewanie zgodnie z harmonogramem i odpowiednimi warunkami, dom będzie wiedział sam, kiedy zacząć grzać czy wietrzyć i nie włączy grzania przy otwartym oknie.

Inteligentny dom przymknie latem rolety od strony gdzie grzeje słońce, a zimą te rolety otworzy, aby słońce, jak się pojawi zawitało do nas.

Inteligentny dom, zamknie główny zawór wody jeśli wyczuje wodę w niepożądanym miejscu.

Czy na pewno mi to się przyda?

Mamy wiele przykładów, gdzie inwestorzy z wątpliwościami podchodzili do inteligentnego domu, biorąc to raczej za zabawkę niż niezwykle przydatny element codzienności.

Po czasie mamy zapytania o rozbudowę czy to logiczną, czy o kolejne elementy do sterowania przez inteligentny dom. Można to także zobaczyć u kogoś, kto już taki dom posiada. Wiele czynności można zrobić w aplikacji w telefonie czy komputerze, z panelu na ścianie.

Jaki system wybrać?

My pracujemy w oparciu o system Ampio, ale czy to będzie Ampio, czy inny system nie ma to wielkiego znaczenia.

Doświadczenie podpowiada, aby był przewodowy, choć nie można powiedzieć, żeby bezprzewodowy zawsze był gorszym wyborem. Wszystkie one mają swoje plusy i minusy.

Ważne jest wybrać instalatora, który to zrobi jak należy, który będzie cierpliwie odpowiadał na pytania, który będzie odbierał telefon po wzajemnych rozliczeniach

Sprawdź również Najlepsi Specjaliści od Inteligentnych Domów Blisko Ciebie, 2022

Inteligentny dom - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 7 316 Specjalistów od Inteligentnych Domów najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o inteligentnych domach