Wybór kolonii letniej – metoda 3 pytań Hugona Yorcka
Otrzymaj oferty od specjalistów jak HUGO YORCK nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

HUGO YORCK

Wybór kolonii letniej – metoda 3 pytań Hugona Yorcka

Autor: HUGO YORCK Jakub Jędrzejak, publikacja: 2021-03-19

Wysłanie dziecka na wakacje z dala od domu to spore wyzwanie zarówno dla rodzica, jak i przyszłego uczestnika. Mnogość ofert, biur podróży, miejsc wypoczynkowych i programów nie pomaga w szybkim wyborze. Dlatego warto sprawdzić wszystkie szczegóły: czy organizator posiada wymagane uprawnienia, co zawiera pełna oferta handlowa, jakie atrakcje są zaplanowane dla uczestników. Dobrze jest też zasięgnąć opinii rodziców, którzy wysłali już dziecko z danym organizatorem.

Misja dla uczestników programu Świat Sanguinów

Jak wybrać kolonię dla swojego dziecka?

Doświadczenie pokazuje, że większość rodziców to świadomi klienci, którzy rozważają wszystkie za i przeciw, zanim podejmą ostateczną decyzję. Jak ułatwić sobie proces wyboru wakacji dla dziecka? Proponujemy metodę 3 pytań Hugona Yorcka, która znacznie ułatwi dokonanie prawidłowego wyboru.

Do jakiej grupy wiekowej należy nasze dziecko?

Do jakiej grupy wiekowej należy nasze dziecko?

To bardzo ważna kwestia, ponieważ dzieci w różnym wieku mają inne potrzeby i preferują odmienne formy zabawy. Dlatego programy dla najmłodszych, dla dzieci w wieku 11-14 lat czy dla nastolatków będą znacznie się różnić.

Dla jednych będą to emocjonujące pierwsze kolonie z dala od rodziców. Dla drugich wakacje związane z pasjami i zainteresowaniami, a dla trzecich spotkanie ze znajomymi, na które czekają cały rok.

Przy wyborze kolonii warto zwrócić uwagę, jak liczna będzie grupa rówieśnicza i czy program jest dostosowany do potrzeb dziecka.

Niemałą rolę odgrywa liczba dni. Terminy 6-7-dniowe cieszą się zainteresowaniem osób, które szukają pierwszych kolonii lub kolonii dla najmłodszych. Z kolei 11-14-dniowe wyjazdy są najczęściej wybierane przez pozostałe grupy wiekowe. Z czasem od uczestników usłyszeć można, że im dłużej, tym lepiej. Bo czas przy dobrej zabawie, jak dobrze wiemy, płynie niezwykle szybko.

Jakie są zainteresowanie naszego dziecka?

Czy nasze dziecko marzy o karierze sportowca i zaciekle trenuje każdego dnia? Chce zostać artystą, który potrafi pokazać świat w jaśniejszych barwach? A może jest fanem książek i chciałoby osobiście przeżyć przygody swoich bohaterów?

Znając potrzeby swojego dziecka, jesteśmy o krok bliżej do zaplanowania idealnych wakacji. Najpowszechniejsze wciąż są kolonie wypoczynkowe, które, tak jak wyjazdy dla dorosłych, mają na celu przede wszystkim zapewnienie odpoczynku od szkoły i umożliwienie regeneracji przed kolejnym rokiem szkolnym.

Dla pełnych energii, potrzebujących się wyszaleć, wybierzemy kolonie sportowe, gdzie spożytkują wielkie pokłady energii na naukę nowych umiejętności. Współpraca grupowa podczas gier, strzelanie z łuku, walka na miecze, czy budowa szałasu to tylko niektóre z kreatywnych metod stosowanych na obozach sportowych. Oczywiście, nie zabraknie piłek, torów przeszkód i wspólnych ćwiczeń porannych.

Kolonia – wykreowany świat bohaterów Harry'ego Pottera

Dla uczestników chcących wzmocnić swoje umiejętności językowe, organizatorzy proponują wyjazdy za granicę, zajęcia na koloniach w Polsce z nauczycielami danego języku lub tematyczne kolonie z native speakerami. W tym przypadku wybór padnie na najlepiej dopasowane preferencje językowe oraz kadrę, która sprawi, że osiągniemy cel – wrócimy z lepszą znajomością języka obcego.

Zarówno obozy sportowe, językowe, jak i wypoczynkowe znajdują się w ofercie każdego organizatora turystyki. Jednak od kilku lat obserwuje się rosnące zainteresowanie koloniami tematycznymi, gdzie uczestnicy „bawią się” w wykreowany świat bohaterów.

I to właśnie ta forma wypoczynku ma być najbardziej atrakcyjna dla uczestników. To tutaj dzieci mogą poznać magiczny świat czarodziejów i Harry’ego Pottera, gdzie wezmą udział w niespotykanych na co dzień zajęciach, m.in. zielarstwie, eliksirach i smokologii, a nawet spotkają starą Tiarę.

Dla poszukiwaczy przygód idealnym wyborem są kolonie osadzone w klimacie gier RPG i książek fantasy. Tajemniczy Świat Tropicieli zaprowadzi uczestników na niejedną wyprawę leśną, gdzie rozegrają scenariusze fabularne, a nawet wybudują wspaniały szałas! Oprócz tego łucznictwo i fechtunek, zajęcia sportowe i wieczorne zabawy przy ognisku.

Miłośnicy sensacyjnych przygód, zagadek, sekretów i intryg wspaniale odnajdą się w ambitnym świecie Sanguinów, gdzie nic nie jest do końca takim, jakim się wydaje…

A dla fascynatów kosmicznych podbojów, nowych technologii proponuję podróż do świata rekrutów. Każdy spróbuje swoich sił w walce na fantazyjne miecze świetlne, skonstruuje epickie budowle przy użyciu klocków LEGO oraz wspólnie ze znajomymi stworzy kosmiczny pancerz. Te kolonie tematyczne wprowadzają uczestników do krain, galaktyk i historii, które wydarzyły się dawno, dawno temu.

Góry, jeziora, morze… A może w zamku?

Kolonia w zamku lub pałacu

Wyszukując w przeglądarce internetowej hasło „kolonie dla dzieci”, od razu w głowie wyobrażamy sobie ośrodek wypoczynkowy nad morzem, w górach lub pięknym jeziorem.

Pośród tych znanych lokalizacji chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną, która dla dzieci jest niezwykle atrakcyjna. Zamki i pałace, które poznawali w książkach na lekcjach historii lub zwiedzali z rodzicami, nagle dają możliwość zamieszkania w nich przez 12 dni! Któż z nas nie chciałby chociaż przez moment poczuć się jak książę czy księżniczka?

Pięknie stylizowane pokoje, bogato wyposażone komnaty i sale oraz tajemne przejścia sprawią, że już zawsze chce się tu wracać. Bajka!

Kolonie, obozy - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 1 163 Organizatorów Kolonii najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych: