Polisa na życie - konieczność czy zbędny luksus?
Otrzymaj oferty od specjalistów jak DORADZTWO UBEZPIECZENIOWE SABINA OLESIAK nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

DORADZTWO UBEZPIECZENIOWE SABINA OLESIAK

2

Polisa na życie - konieczność czy zbędny luksus?

Autor: DORADZTWO UBEZPIECZENIOWE SABINA OLESIAK, publikacja: 2020-06-25

Każdy z nas chce cieszyć się spokojnym i dostatnim życiem. Nie martwić się o pieniądze, cieszyć się rodziną i dziećmi, mieć dobry humor. Ale jak przekonaliśmy się, życie potrafi pisać różne scenariusze. Tak oto całemu światu przyszło żyć, walcząc z epidemią. Przecież jeszcze pół roku temu, nikt by o tym nie pomyślał. A dzisiaj dla większości pomieszał szyki i pozmieniał plany. Straciliśmy kontrolę nad tym, co mieliśmy dotychczas, nad własnym życiem, stosując się wszelkim nakazom i zakazom, poczuliśmy lęk, niepokój, obawę o jutro. Niektórzy zmuszeni byli do zamknięcia swoich firm, część osób straciła już pracę. Mówią dookoła, że świat się zatrzymał, ale przecież wiemy, że niebawem ruszy do przodu, może trochę inaczej niż dotychczas, ale ruszy. I my też wrócimy do pracy, do codzienności. Przecież mamy rodziny i dzieci na utrzymaniu, kredyty do spłaty.

A czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, gdyby twój osobisty świat i twoich najbliższych zatrzymał się na zawsze, gdyby mimo najszczerszych chęci nie mógłbyś przynieść do domu ani złotówki? Gdybyś nie mógł już nigdy wrócić do pracy? Jak wówczas potoczyłoby się życie Twojej rodziny, z czego musieliby zrezygnować? Czy chciałbyś tego?

Rozmowy z moimi klientami nie zawsze są łatwe, ale jakże ważne dla nich i ich najbliższych. To mojej osobie klienci powierzają sprawy dotyczące poczucia bezpieczeństwa finansowego w sytuacjach najbardziej krytycznych, w sytuacjach, gdy diagnoza poważnej choroby (takiej jak nowotwór, zawał czy udar) byłaby poważnym problemem finansowym. W sytuacjach, które jakże często stawia przed nami los, a które diametralnie wywracają do góry nogami nasze codzienne życie, pełne fascynacji, wytyczonych celów, postawionych marzeń.

Dziennie umiera w Polsce około 1000 osób, ale nie z powodu pandemii. Na ogół przyczyną śmierci jest rak i choroby serca. Rocznie to 400 000 zgonów.

Często jest tak, że boimy się rozmawiać na trudne tematy, unikając tym samym odpowiedzialności za losy swojej rodziny, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Uważamy, że sprawa życia i śmierci nas nie dotyczy. A ja twierdzę, że każdego z nas to dotyczy. Wszyscy umrzemy. Tylko nikt nie wie kiedy, czy w odpowiednim momencie. Czy będziemy na to gotowi? Bo któż może być gotowy na własne zachorowanie lub na własną śmierć, kiedy żyć nam się chce? Najlepiej byłoby się ubezpieczyć, kiedy przewidzimy, że coś może się wydarzyć. Tylko że nikt nie ma kryształowej kuli, która przepowie nam datę choroby, wypadku czy śmierci.

Dlatego może warto zatrzymać się na chwilę i nakreślić kilka scenariuszy, które diametralnie zmienić mogą nasze życie. Nieoczekiwany wypadek, choroba… i co wtedy? Pomyśl o odpowiedzialności za siebie i za najbliższych. By zapewnić sobie i im bezpieczeństwo, może warto rozważyć wykup ubezpieczenia na życie.

Często na spotkaniach słyszę: „Pani Sabino, mam 3 nieruchomości, rodzina jakoś sobie poradzi”. Hmmm, jakoś...? Wyobraź sobie, że to właśnie dzisiaj trzymasz w ręku wynik diagnozy: nowotwór złośliwy… Komu, kiedy, gdzie i po jakiej cenie dzisiaj w dobie epidemii zostanie sprzedany Twój majątek… Czy w ogóle w takim celu go nabywałeś?

Zatem, czy ubezpieczenie na życie to konieczność, czy zbędny luksus?

Odpowiem: tak to konieczność.

Pieniądze uzyskane z wypłaty ubezpieczenia z całą pewnością nie ukoją bólu po stracie bliskiej osoby, niemniej jednak będą bardzo przydatne w uporządkowaniu wielu spraw finansowych i zorganizowaniu życia na nowo. Nikt nie chciałby pozostawić swoich najbliższych z kłopotami.

To wręcz obowiązek, a nawet i luksus, na który stać nielicznych. Dlaczego? Dlatego, że to jedyny taki produkt, usługa, gdzie do jej zakupu nie wystarczy, że masz pieniądze. Musisz mieć zdrowie, by być w pełni ubezpieczonym.


Opracowanie:
DORADZTWO UBEZPIECZENIOWE SABINA OLESIAK

Inne usługi lub produkty - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 840 744 Wykonawców i Dostawców najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych: