Które drzwi wejściowe wybrać do mieszkania, a które do domu jednorodzinnego?
Otrzymaj oferty od specjalistów jak DOR-BUD Adrian Grabarczyk. Sprzedaż, montaż okien, drzwi i zamków. nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

DOR-BUD Adrian Grabarczyk. Sprzedaż, montaż okien, drzwi i zamków.

3

Które drzwi wejściowe wybrać do mieszkania, a które do domu jednorodzinnego?

Autor: Adrian Grabarczyk DOR-BUD, publikacja: 2021-02-16

Drzwi wejściowe to z pewnością wizytówka każdego domu jednorodzinnego, czy też mieszkania, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa jego mieszkańców. Na dzisiejszym rynku sprzedażowym można znaleźć setki modeli do wyboru, różniących się od siebie materiałem oraz akcesoriami. Jakie drzwi wejściowe wybrać, aby jednocześnie zadbać o utrzymanie ciepła w domu oraz zapewnić przyjazny wygląd?

Drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe – jaki materiał najlepiej wybrać?

Materiał, z jakiego wykonane są drzwi, ma ogromny wpływ na ich wytrzymałość mechaniczną oraz izolację cieplną i akustyczną.

Istotna przy wyborze materiału jest kwestia, gdzie chcemy zamontować drzwi (czy będzie to mieszkanie w bloku, kamienicy lub też może dom jednorodzinny). Jest to ważna informacja, gdyż pozwoli na odpowiedni wybór materiału bez zbędnych kosztów.

Drzwi wejściowe – miejsce montażu

Dom jednorodzinny

W tym przypadku najczęściej poleca się drzwi stalowe, które są bardzo odporne na zmienne warunki pogodowe, ponadto zapewniają świetną izolację cieplną.

Drzwi stalowe są niezwykle wytrzymałe oraz nie tracą swoich właściwości termoizolacyjnych nawet przy bardzo niskich temperaturach panujących na zewnątrz. Taki rodzaj drzwi najlepiej zakupić w pakiecie z ościeżnicą ENERGO, która wspomoże izolację cieplną oraz akustyczną.

Przy wyborze wyposażenia tego typu drzwi musimy również zwrócić uwagę na możliwość regulacji zawiasów, czy pakiet posiada blokady przeciwwyważeniowe oraz system jednego klucza. Istotnym współczynnikiem jest również grubość skrzydła drzwiowego – waha się ona od 52 mm do nawet 92 mm, a im jest ono grubsze, tym lepsza izolacja cieplna naszego domu.

Mieszkanie w bloku / kamienicy

Tutaj można wybrać drzwi stalowe, jak również drzwi drewniane, a częściej nawet drzwi drewnopodobne, które stanowią całkiem dobry zamiennik drzwi drewnianych oraz pozwalają na zaoszczędzenie przy tego typu wydatkach.

Na drzwi stalowe najlepiej się zdecydować, gdy mieszkasz na parterze lub też w kamienicy. Często w tych miejscach drzwi narażone są na różnice temperatury pomiędzy ogrzewanym wnętrzem a zimną klatką schodową. Dlatego drzwi drewniane w tym przypadku się nie sprawdzą i dodatkowo będą ulegały szybszemu zmuszeniu.

Natomiast jeśli mieszkasz w bloku na piętrze i posiadasz ogrzewaną klatkę schodową, jak najbardziej możesz się zdecydować na drzwi drewniane lub też drewnopochodne. Najważniejsze, aby drzwi były pełne, gdyż zapewni to wyciszenie oraz solidność. Waga takich drzwi wynosi około 50 kg.

Dobrze, aby drzwi wewnątrzklatkowe pokryte były laminatem żaroodpornym, który zniweluje ryzyko zarysowań lub też zadrapań przez zwierzęta domowe.

Drzwi - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 8 119 Sprzedawców Drzwi najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o drzwiach