Wybór sprzętu do sprzątania
Otrzymaj oferty od specjalistów jak ADAKO nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

ADAKO

3

Wybór sprzętu do sprzątania

Autor: ADAKO, publikacja: 2019-02-14

Gdzie zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu? Dom, biuro czy inne miejsce pracy...

Zdjęcie nr 1

Chcemy, by nasz dom, w którym spędzamy czas wraz z rodziną, był nie tylko przytulny, ciepły, ale także czysty. W pracy przeciętny człowiek spędza średnio 8 godzin dziennie plus nadgodziny (co daje nam ponad 2000 godzin w roku), dlatego ważne jest, by takie miejsce również było zadbane, by osoba pracująca na swoim stanowisku mogła skupić się w 100% na swojej pracy. Niżej przedstawiony artykuł pozwoli Państwu w przyszłości dokonywać dobrego wyboru.

Czy wysoko oznacza zarazem drogo?

Częste pytania klientów to oczywiście: „za ile?”. Nic w tym dziwnego. Może oczywiście zdawać się nam, że im trudniejsze jest zlecenie, to cena kolosalnie rośnie. Załóżmy, że w tym przypadku będą to witryny sklepowe, ponieważ klienci często nie radzą sobie z takimi zadaniami.

Nowoczesna technologia pozwala nam na zmniejszanie kosztów usługi poprzez rezygnację z podnośników (gdzie ceny wahają się od 90 zł do 110 zł za godzinę wynajęcie podnośnika) na rzecz użycia kijów teleskopowych czy wody demineralizowanej.

Zdjęcie nr 2

Jakiego sprzętu używać?

Jeśli mamy dobre dojście w domu do okien i chcielibyśmy, by nasze okna zostały umyte „raz-dwa”, a przy tym by nie było na nich zostawionych smug, używamy do tego wyłącznie profesjonalnego sprzętu, który pozwala ściągnąć nałożony płyn z szyb w mgnieniu oka (nie zostaną żadne smugi oraz zacieki). Do takiego sprzętu należeć będzie między innymi mop do namaczania okna. Polecalibyśmy Państwu przy zakupie wybrać kolor mopa zielony, ponieważ nie chlapie z niego, do tego jedno namoczenie mopa wraz z płynem wystarczy na wymycie około 5 średniej wielkości okien. Przy zakupie trzeba pamiętać o ściągaczce - kąt łamania rączki jest zalecany indywidualnie każdemu klientowi, w zależności od tego, do jakich okien będzie klient jej używał. W tym przypadku jest to zwykłe okno w domu, więc niech to będzie 40 stopni, z szyną, plus dla nowych klientów zalecałbym kupić o długości 35 cm (przy rogach jest ściśnięta, co pozwala na zebranie całej ilości wody, bez zostawiania zacieków). Dlaczego 35 cm? Ponieważ łatwiej jest manewrować po szybie krótszą szyną niż np. 45 cm lub nawet metrową.

Należy pamiętać o wyborze gumy. Mamy do wyboru gumę HARD, która - jak sama nazwa wskazuje - jest twarda i używa się jej najczęściej w ostre zimy. Zalecam kupić gumę SOFT, ponieważ jest miększa i można używać jej w przymrozki oraz na bardzo nagrzane szyby.

Zdjęcie nr 3

Jakich środków używać?

Kiedy mamy do czynienia z farbą, cementem (np. na kafelku, dywanie), sprzątanie pobudowlane czy poremontowe jest koszmarem, musimy wtedy wziąć pod uwagę chemię, którą użyjemy do ściągania zabrudzenia. W zależności od zabrudzenia dobieramy zawartość pH w danym roztworze. Oczywiście może być to mocno żrący środek, dlatego trzeba bardzo ostrożnie nim się posługiwać. Środek źle użyty lub źle rozcieńczony może nam zamiast pomóc zaszkodzić, a mianowicie popalić np. kafelki, dywan lub nawet dłonie, gdzie skutki będą zapewne widoczne, bolesne i ciężkie lub nie będą nadawały się do naprawienia.

Zdjęcie nr 4

Opracował:
Adrian Kwiatkowski
ADAKO

Sprzątanie biur - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 9 340 Firm Sprzątających Biura najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o sprzątaniu biur