Ceny wózków widłowych

Określ jaki Wózek widłowy chcesz kupić
Poinformujemy o Twoim zapotrzebowaniu 127 Dostawców
Otrzymasz i porównasz oferty  bezpłatnie! 
Wózki widłowe
Oszczędź do 30%


Oszacowanie przybliżonych cen wózków widłowych jest kwestią złożoną i zależy od kilku czynników. Należy rozgraniczyć ceny wózków widłowych nowych i używanych, markowych i chińskich, a także tych, które produkowane są w Europie lub poza nią. Kwestią oczywistą jest, że im więcej dodatkowych funkcjonalności posiada wózek, tym jego koszt będzie wyższy. Cena wózka widłowego zmienia się również wraz z udźwigiem, typem masztu, rocznikiem, motogodzinami oraz dodatkowym osprzętem. Popularny osprzęt to między innymi:

  • przesuw boczny wideł,
  • wolny skok wideł,
  • obrotnice,
  • paletyzery,
  • pozycjonery,
  • zamiatarki,
  • chwytaki.
Rodzaj wózka widłowego Nowy lub używany Zakres cenowy netto [zł]
markowy nowy ok. 120 tys. *
markowy używany ok. 30-70 tys. *
chiński nowy ok. 40-50 tys. *
osprzęt nowy ok. 3-10 tys. *

(*) Aby otrzymać dokładne wyceny Dostawców wystarczy wypełnić formularz »

Ceny nowych wózków widłowych

Ceny wózków widłowych wprost od producenta europejskiego szacuje się na około 120 tys. zł. Od tego samego producenta działającego na rynku poza europejskim, na przykład w Japonii (wózki widłowe Toyota), dostaniemy tańszy wózek widłowy o prostszej konstrukcji, z bardziej wytrzymałymi komponentami – za około 100 tys. zł. Nowe wózki widłowe są szczególnie polecane tym przedsiębiorstwom, których działalność jest ściśle powiązana z magazynowaniem towarów, a udział wózków widłowych jest niezbędny. Wtedy możemy liczyć na długi okres bezawaryjności. Decydując się na nowy wózek widłowy mamy również możliwość wyboru z aktualnych ofert – nasze wózki będą posiadały nowoczesne rozwiązania. Firmy produkujące wózki widłowe z każdym rokiem udoskonalają swoje produkty pod kątem bezpieczeństwa, ochrony środowiska, technologii energii i kosztów operacyjnych.

Ceny używanych wózków widłowych

Ceny wózków widłowych używanych mogą być nawet trzykrotnie niższe od nowych wózków widłowych od producenta, jednak trzeba się liczyć z konsekwencjami, jakie niesie ze sobą wieloletnia używalność wózka widłowego. Należy pamiętać, że używane wózki widłowe są zazwyczaj po leasingu lub po długoterminowym wynajmie. Trzeba liczyć się z możliwościami awarii w znacznie większym stopniu niż przy zakupie nowych wózków. Najważniejszym czynnikiem jest rok produkcji danego wózka widłowego oraz przebyte naprawy związane z jego użytkowaniem. Warto dowiedzieć się, ile motogodzin zostało przepracowanych na określonym wózku. Niektóre z nich mogą być po całodobowej eksploatacji. Warto zwrócić uwagę także na okres gwarancyjny używanego wózka widłowego.

Ceny chińskich wózków widłowych

Wózki chińskie sprowadzane na zamówienie są znacznie tańsze w porównaniu do wózków światowych producentów. Można ceny wózków widłowych produkcji chińskiej umieścić w ramach od 40 do 50 tys. zł. Chińskie wózki widłowe są polecane przede wszystkim dla tych firm, które szacują czas ich eksploatacji do pięciu lat. Wózki chińskie często posiadają komponenty uznanych producentów.

Wybór wózka widłowego

Złożoność czynników, które wpływają na wartość końcową wózków powoduje, że wybór wózka widłowego nie należy do najprostszych. Warto zacząć od ogólnej orientacji, w której pomocne okażą się informacje zamieszczone w Internecie. Osoby zainteresowane kupnem często szukają rad na forach branżowych i stronach producentów. Wpisując frazę wózki widłowe cena otrzymamy różnorodność wyników, które jednak nie zawsze mogą nam rzetelnie wskazać właściwy kierunek.

Znacznie bardziej pomocny okaże się formularz przygotowany przez Oferteo, dzięki któremu otrzymamy za darmo wyceny wózków widłowych. Wystarczy precyzyjnie opisać swoje wymagania, a firmy, które będą w stanie je spełnić, prześlą nam swoje propozycje.