Wolne ładunki - Porównaj Oferty Firm Transportowych
Dodaj zlecenie
bezpłatnie »
GIEŁDA TRANSPORTOWA WOLNYCH ŁADUNKÓW

Porównaj Bezpłatnie Oferty Firm Transportowych

  1. Określ wymagania dotyczące transportu
  2. Otrzymaj dopasowane oferty
  3. Porównaj i wybierz najlepszą

Wolne ładunki

Istotną częścią zleceń są wolne ładunki. Jeszcze niedawno firmy produkcyjne korzystały z firm spedycyjnych, organizując transport. Dzięki giełdzie transportowej i zleceniom na wolne ładunki mogą znacząco zredukować koszty realizacji.

Polega to na tym, że firma mająca ładunki do przewiezienia korzysta z baz danych przewoźników, których pracownicy są na danej trasie. Jeżeli dany przewoźnik wraca do bazy bez towaru (bo wcześniej wyładował go w miejscu docelowym), to wtedy jest on zainteresowany przyjęciem tak zwanego ładunku powrotnego. Jeżeli natomiast dany spedytor jedzie po odbiór właściwego towaru, to wtedy szuka zleceń na wolne ładunki, aby firma nie ponosiła strat z tytułu niezaładowanych ciężarówek.

Internetowe giełdy, na których możemy znaleźć interesujące nas oferty transportowe znacznie skracają nasze poszukiwania firm, które mają odpowiedni środek transportu oraz miejsce na wolne ładunki. Oprócz ofert transportowych znajdziemy tam także przetargi transportowe na przewóz towarów każdego rodzaju. Giełda transportowa skupia w jednym miejscu wszystkich uczestników branży TSL. Jest miejscem codziennej pracy dla wielu firm transportowych, spedycyjnych i innych, które zlecają wolne ładunki. Rodzaje pojazdów, za pomocą których można przetransportować swoje towary do miejsca docelowego, to między innymi: plandeki, izotermy, wywrotki, cysterny, silosy, kontenery, lawety czy jumbo.

Warto pamiętać o tym, aby zarówno oferty, jak i przetargi transportowe zawierały informacje, takie jak:
  • typ ładunku (liczba, wymiary, ciężar),
  • miejsce załadunku,
  • miejsce lub miejsca rozładunku,
  • ilość zleceń na rok lub miesiąc,
  • termin wykonania,
  • daty rozpoczęcia i zakończenia przetargu.

Prostym sposobem na znalezienie wykonawcy usług transportowych jest skorzystanie z krótkiego formularza. W odpowiedzi firmy same stworzą ofertę skierowaną pod potrzeby zleceniodawcy. Dostaniemy także wstępną wycenę kosztów. Następnie wystarczy porównać dopasowane propozycje i wybrać tę, która oferuje najlepsze warunki.