Budowa Domu Pod kKlucz - Porównaj Oferty Firm Budowlanych

Budowa domu pod klucz

Definicja frazy budowa domu pod klucz wskazuje teoretycznie na budynek gotowy do zamieszkania od zaraz. W Polsce nie mamy jednak jasno sformułowanych kryteriów dotyczących domu pod klucz, dlatego każda firma interpretuje to na własny sposób. Wielu wykonawców przyjmuje, że są to zlecenia budowlane na pełne wykończenie mieszkania:

 • tynki wewnętrzne,
 • glazura,
 • parkiet,
 • stolarka wewnętrzna i zewnętrzna,
 • instalacje wewnętrzne wraz z białym montażem,
 • malowanie,
 • umeblowanie (w zależności od indywidualnych ustaleń).
Inny wykonawca natomiast uzna tylko część z tych prac za finalny etap oddania domu do zamieszkania i określenia go mianem - dom pod klucz.

Zasadniczą rolę odgrywają indywidualne ustalenia między zleceniodawcą a wykonawcą. Przy zakupie domu od dewelopera warto zwrócić uwagę, w jaki sposób zinterpretowany jest stan surowy zamknięty w umowie.

Budowa domu pod klucz zawiera w sobie definicję stanu deweloperskiego plus obowiązkowe wykończenie mieszkania - instalacje i malowanie. Stan deweloperski zaś zazwyczaj oznacza stan surowy zamknięty - wykończenie budynku z zewnątrz oraz wylanie podłogi. Czasem jednak wlicza się do tego montaż instalacji bez końcówek typu gniazdka elektryczne czy krany, dlatego warto uzyskać precyzyjne informacje bezpośrednio od dewelopera.

Przeciwieństwem domów budowanych pod klucz są domy w stanie surowym otwartym, czyli budynki o postawionej konstrukcji bez wykończenia (nieotynkowane ściany, brak izolacji cieplnej, brak posadzek, stolarki zewnętrznej i wewnętrznej).

Budowa domu pod klucz – kto się decyduje?

Znaczna większość tych, którzy postanawiają zlecić budowę domu pod klucz, nie ma czasu na nadzorowanie prac i organizowanie kolejnych ekip wykonawczych. Tego typu zlecenia budowlane zabezpieczone są dokładnie sformułowaną umową. Są osoby, które nie są w stanie angażować się w budowę domu ze względu na stan zdrowia lub wiek. Wtedy niejednokrotnie decydują się one na kompleksowość usług wraz z wyposażeniem mieszkania wraz z meblami. W takim przypadku godną polecenia wskazówką jest zmiana ekipy budowlanej w końcowej fazie budowy na ekipę specjalizującą się w wykończeniach wnętrz.

Budowa domu pod klucz – etapy budowy domu

Każdy etap budowy domu jest istotny i wymaga wykwalifikowanej ekipy pracowniczej. Aby przejść do kolejnej fazy budowy należy upewnić się, czy w poprzednim etapie wszystkie pracy zostały wykonane prawidłowo.

Etapy budowy domu:

 1. Formalności – uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy (wypis z planu zagospodarowania przestrzennego), kopia mapy zasadniczej, dokumenty określające techniczne warunki dostawy wody, prądu i gazu, oświadczenie z zarządu dróg, wyrys z mapy ewidencyjnej dróg, wypis z rejestru dróg, powiadomienie Starostwa Powiatowego o rozpoczęciu budowy z 7-dniowym wyprzedzeniem wraz z dostarczeniem oświadczenia kierownika budowy o przyjęciu obowiązków).
 2. Stan zerowy - wyrównanie działki budowlanej, wykop, wylanie fundamentów, drenaż i instalacja wodno-kanalizacyjna (w dzienniku budowlanym zamieszcza się informacje o przebiegu robót).
 3. Stan surowy otwarty – postawienie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stropy, schody i dach.
 4. Stan surowy zamknięty – drzwi zewnętrzne, garażowe, stolarka okienna.
 5. Stan deweloperski – izolacja cieplna, przyłącza, instalacje wewnątrz domu, tynki, wylewki, ogrodzenie, dojazd do garażu.
 6. Stan pod klucz – prace wykończeniowe (należy powiadomić Inspektorat Nadzoru Budowlanego o zakończeniu robót budowlanych, aby dostać pozwolenie na użytkowanie domu).

Wybór ekipy budowlanej

W szybki sposób znajdziemy firmę budowlaną, która zbuduje dla nas dom pod klucz, na portalu Oferteo.pl. Złożenie zapytania ofertowego powoduje, że firmy, które będą w stanie sprostać naszym wymaganiom, przygotują dopasowane oferty. W ten sposób będziemy mogli porównać propozycje między sobą i wybrać najkorzystniejszą.

Google Code for Budowa-pod-klucz_addRfpBefore script type="text/javascript"> /* */ var google_conversion_id = 1039760147; var google_conversion_label = "MpEiCLPT5QcQk_bl7wM"; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true; /* */ script type="text/javascript" src="//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js">