Wózki Widłowe Używane - Porównaj Oferty Kluczowych Dostawców

Wózki widłowe używane

Określ jaki Wózek widłowy chcesz kupić
Poinformujemy o Twoim zapotrzebowaniu 127 Dostawców
Otrzymasz i porównasz oferty  bezpłatnie! 
Wózki widłowe
Oszczędź do 30%


Coraz częściej wybierane przez nabywców wózki widłowe używane charakteryzują się przystępnymi cenami i satysfakcjonującą jakością. Jednak wybór pomiędzy używanymi wózkami widłowymi a nowymi jest dopiero pierwszym etapem prowadzącym do podjęcia pomyślnej decyzji o zakupie. Następnie musimy wybrać rodzaj wózka i producenta.

Stan techniczny używanych wózków jest ściśle kontrolowany przez uprawnionego technika, a następnie klasyfikowany do danej grupy jakościowej (standardowej, srebrnej i złotej). Nie ma możliwości, żeby używany wózek widłowy miał niesprecyzowane pochodzenie. Używany sprzęt to świetny wybór dla firm, które dopiero rozwijają swoją działalność. Trzeba zdawać sobie sprawę, że jest on jednak zwykle po wynajmie długoterminowym, był uprzednio wzięty w leasing lub został sprowadzony z zagranicy.

Wózki widłowe używane – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Parametry, które tworzą swoisty rodowód danego wózka widłowego, powinny być brane pod uwagę za każdym razem, gdy decydujemy się na wózek widłowy. Zwróćmy uwagę na:

  • rocznik produkcji wózka widłowego,
  • liczba przepracowanych motogodzin,
  • techniczną wartość wózka widłowego opracowaną na podstawie testów jakościowych,
  • oryginalną tabliczkę przymocowaną do danego modelu wózka, na której znajdują się dane związane z datą produkcji, numerem seryjnym, udźwigiem, ogumieniem i masztem,
  • pochodzenie komponentów, które były montowane podczas napraw,
  • dostępność serwisu i części zamiennych oraz ich cenę,
  • długość gwarancji na używane wózki widłowe,
  • wariant wykonania badań UDT,
  • leasing jako alternatywę.

Najważniejszym aspektem jest pewność, w jakim miejscu wózek widłowy pracował, jakie panowały tam warunki oraz przez kogo był serwisowany w trakcie ewentualnych awarii. Na pierwszy rzut oka używane wózki widłowe mogą wyglądać na bardzo zadbane i mało eksploatowane, natomiast w trakcie wywiadu może okazać się, że wykorzystywane były ponadprzeciętną ilość godzin i w dodatku na świeżym powietrzu.

Porównaj oferty od firm
 

Używane wózki widłowe – wynajem

Jeżeli nasza potrzeba korzystania z funkcji wózków widłowych jest tymczasowa albo gdy nie chcemy inwestować środków pieniężnych w zakup nowego sprzętu warto pomyśleć o wynajmie. Dzięki temu jesteśmy w stanie prognozować poziom naszych kosztów i dopasowywać rozmiar floty do aktualnych zapotrzebowań.

Wynajem krótkotrwały dotyczy sytuacji, gdy wózki widłowe potrzebne są nam chociażby na jeden dzień. Z tego rodzaju wynajmu korzysta się zazwyczaj wtedy, gdy nasz obecny wózek uległ awarii. Natomiast wynajem długoterminowy sprawdza się tam, gdzie chcemy czerpać korzyści z wózka widłowego przy stosunkowo niskich nakładach finansowych. Oferty niektórych firm urozmaicają swoje propozycje i przy wynajmie długoterminowym dostarczają zupełnie nowe wózki widłowe.

Wybór wózka widłowego

Jeżeli chcemy nabyć wózek widłowy, a nie do końca wiemy od czego zacząć, warto skorzystać z formularza produktowego przygotowanego przez specjalistów Oferteo. Dzięki niemu dostaniemy oferty wózków widłowych dopasowane do naszego indywidualnego zapotrzebowania. Wystarczyć opisać swoje wymagania, a firmy same zgłoszą się ze swoimi propozycjami. Usługa ta jest bezpłatna.