Wózki Widłowe Diesel - Porównaj Oferty Od Firm

Wózki widłowe Diesel

Określ jaki Wózek widłowy chcesz kupić
Poinformujemy o Twoim zapotrzebowaniu 127 Dostawców
Otrzymasz i porównasz oferty  bezpłatnie! 
Wózki widłowe
Oszczędź do 30%


W ofercie wielu producentów znaleźć można zarówno nowe, jak i używane wózki widłowe z silnikiem wysokoprężnym. Wózki takie napędzane są tradycyjnymi silnikami Diesla. Ze względu na emitowane spaliny stosuje się je zwykle na zewnątrz budynków, tam gdzie przeładowywana jest duża ilość towarów. Typowe miejsca, gdzie stosuje się wózki widłowe Diesel, stanowią między innymi lotniska oraz małe porty kontenerowe. W odróżnieniu od innych typów napędów wózek widłowy napędzany silnikiem Diesla ma następujące zalety:

  • znacznie wyższa moc,
  • odporność temperaturowa,
  • możliwość stosowania przez całą dobę,
  • gotowość do jazdy z przyczepami,
  • lepsza zdolność do pokonywania wzniesień,
  • wytrzymała konstrukcja.

Wózki widłowe z silnikiem Diesla – wypożyczenie czy zakup?

Wózki widłowe z silnikiem Diesla zazwyczaj są tańsze niż wózki widłowe elektryczne. Różnice cenowe wewnątrz grupy wózków spalinowych są spore, ponieważ dużą rolę odgrywają tutaj takie czynniki jak: dodatkowe funkcje, producent oraz codzienne obciążenie pojazdu. Natomiast koszty stosowania modelu napędzanego silnikiem Diesla są o około 20 do 25% wyższe niż koszt eksploatacyjny wózka widłowego elektrycznego.

W celu uniknięcia wyższych kosztów związanych z zakupem wózka z silnikiem wysokoprężnym warto rozważyć skorzystanie z ofert na wynajem wózków widłowych. Taka forma pozyskania wózka stosowana jest w celu pokrycia tymczasowego wysokiego zapotrzebowania na tego rodzaju przeładunek towarów. Miesięczna opłata za wynajem wózka widłowego zależy od wymagań technicznych, typu pojazdu oraz długości okresu wynajmu. Co ważne, konserwacja i naprawy w czasie wynajmu z reguły pozostają w gestii jego właściciela.

Z praktycznego punktu widzenia kryteriami decydującymi są tutaj: okres korzystania z wózka widłowego z silnikiem Diesla oraz intensywność jego eksploatacji.

Wybór wózka widłowego

Wybór wózka widłowego stanie się znacznie prostszy, jeśli skorzystamy z formularza dla wózków widłowych sporządzonego przez specjalistów Oferteo. W ten sposób firmy z określonego przez nas regionu zostaną poinformowane o naszych oczekiwaniach. Następnie otrzymamy oferty dopasowane do naszych potrzeb.