Paleciaki - Porównaj Oferty Kluczowych Dostawców

Paleciaki

Określ jaki Wózek widłowy chcesz kupić
Poinformujemy o Twoim zapotrzebowaniu 127 Dostawców
Otrzymasz i porównasz oferty  bezpłatnie! 
Wózki widłowe
Oszczędź do 30%


Urządzeniami typowo ręcznymi i znacznie tańszymi niż wózki widłowepaleciaki. Najczęściej widujemy je w dużych marketach, magazynach czy halach produkcyjnych. Mimo tego, że ich obsługa wymaga użycia siły własnych rąk, to za ich pomocą można podnosić palety ważące nawet 3 tony.

Paleciaki ręczne

Paleciaki ręczne mają to do siebie, że nie zajmują zbyt wiele miejsca i mają możliwość poruszania się między wąskimi uliczkami regałów. Zakres ciężkości towarów, które paleciaki są w stanie podnieść, jest niestety niewielki w porównaniu, chociażby, z paleciakami elektrycznymi. Paleciaki poruszają się na specjalnych rolkach, co powoduje, że świetnie dają sobie radę z przeróżnymi nierównościami podłogi. W łatwy sposób można je przesuwać.

Profesjonalny przedsiębiorca, który używa w swojej firmie paleciaka lub wózek widłowy, powinien na bieżąco obserwować zmiany zachodzące na rynku branżowym. W ten sposób można znaleźć jedno unowocześnione urządzenie, które będzie zawierało w sobie elementy kilku modeli. Należy do nich paleciak z wbudowaną wagą elektroniczną. Waga ta umożliwia ważenie stacjonarne lub w trakcie przewożenia palet z towarem. Nie ma znaczenia, czy towar jest ułożony na paleciaku równomiernie, czy nie – waga pokazuje tę sama wartość. W ten sposób można zaoszczędzić czas pracy, a także pieniądze. Dodatkowo nie trzeba inwestować w specjalną wagę. Innym rodzajem wielofunkcyjnego urządzenia jest wózek paletowy nożycowy będący połączeniem wózka paletowego, roboczego i stołu podnośnego.

Paleciaki elektryczne

Innowacyjnym produktem są paleciaki elektryczne. Poruszają się one znacznie szybciej od zwykłych, są większe i bardziej praktyczne. Paleciaki elektryczne mają bez wątpienia większą moc podnoszenia ciężkich towarów, z którymi zwykły paleciak nie poradziłby sobie. Ich cena w związku z tym jest kilkukrotnie wyższa od paleciaków ręcznych.

Porównaj oferty od firm
 

Wózki paletowe – jak dokonać odpowiedniego wyboru

Wiele firm oferuje wózki paletowe i widłowe robione na zamówienie. W ten sposób można dostosować urządzenia do swoich potrzeb. Warto wiedzieć, że wózki różnią się długością i szerokością wideł, rolkami, udźwigiem, stopem, z jakiego są wykonane i zakresem możliwości podnoszenia ciężarów (zazwyczaj od 1 do 3 ton). Właśnie te parametry warto uzgodnić bezpośrednio z producentem.

Aby w prosty sposób zorientować się, jaki typ wózka paletowego lub wózka widłowego będzie najbardziej odpowiedni, warto wypełnić krótki formularz. W ten sposób dostaniesz indywidualne oferty od firm, które spełnią Twoje wymagania.