Korzystając z porady doradcy finansowego, nawet BIK to nie wyrok!
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Pracownia Usług Finansowych Edyta Szulist nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Pracownia Usług Finansowych Edyta Szulist

144

Korzystając z porady doradcy finansowego, nawet BIK to nie wyrok!

Autor: Edyta Szulist, publikacja: 2019-09-26

W branży finansowej pracuję od 12 lat. Z mojego doświadczenia wiem, że problemy z jakimi klienci najczęściej się spotykają przy uzyskiwaniu finansowania, prócz zdolności kredytowej, jest ilość zapytań w bazie BIK, niski scoring związany z opóźnieniami na zamkniętych kredytach > 30 dni, negatywne wpisy w bazie BIG albo wpis do KRD, co jednocześnie obniża punktację scoringową klienta i jest odmową dalszego finansowania przez inne banki.

Zdjęcie nr 1

Czym są powyższe bazy?

BIK - Biuro Informacji Kredytowej.

To zbiorowa pamięć banków. Trafiają do niej informacje o zaciągniętych przez klientów kredytach oraz historii ich spłaty. Gdy staramy się o kredyt lub pożyczkę, bank na pewno sprawdzi, jak do tej pory wywiązaliśmy się ze swoich zobowiązań. Negatywne wpisy wynikające z opóźnień powyżej 60 dni figurują w bazie przez 5 lat.

BIG - Biuro Informacji Gospodarczej.

Warunkiem wpisania twoich danych na „czarną listę” jest zaległość płatnicza w wysokości min. 200 zł, której termin spłaty został przekroczony o co najmniej 60 dni. Negatywny wpis w BIG-u mogą umieścić nie tylko banki i firmy pożyczkowe, lecz także dostawcy Internetu, prądu, gazu itp.

KRD - Krajowy Rejestr Dłużników.

Klient może trafić do bazy za:

  • Niespłacenie pożyczki online.
  • Brak regulowania świadczeń alimentacyjnych.
  • Brak opłaty za usługi pocztowe i telekomunikacyjne.
  • Przewóz osób i bagażu w komunikacji masowej (np. mandat za brak biletu).
  • Brak opłaty za dostarczanie energii elektrycznej, gazu i oleju opałowego.
  • Nieuiszczenie zapłaty za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków.
Zdjęcie nr 2

Korzystając z pomocy doradcy finansowego, już po pierwszej negatywnej decyzji kredytowej, doradca ma możliwość sprawdzenia powodu, a w przypadku negatywnego wpisu do powyższych baz, może pomóc klientowi w jego usunięciu.

Dzięki temu klient nie chodzi z nadzieją do kolejnych banków w celu uzyskania finansowania i nie robi kolejnych zapytań, które nawet po wyczyszczeniu baz będą uniemożliwiały kredytowanie, a klient musiałby odczekać kolejne miesiące.

Korzystając z pomocy Doradcy Finansowego, mają Państwo gwarancję, że po pierwsze, wniosek trafi w ręce banku, którego polityka kredytowa jest zgodna z Państwa możliwościami. Po drugie, pierwsza decyzja negatywna zostanie zbadana i po trzecie, jeśli to możliwe, zostaną usunięte przeszkody stojące na drodze do uzyskania środków finansowych, wynikające z wpisów w powyżej wymienionych bazach.

Chciałabym w tym miejscu dodać, że bardzo wiele firm, życzy sobie za usunięcie jednego wpisu od 100 zł do nawet 1500 zł. Są też jednak firmy, które tego typu usługę oferują za darmo.

Pamiętajcie, że optymalizować koszty inwestycji można już na etapie konsultingu w fazie wstępnej projektu, a wybranie odpowiedniego doradcy może pomóc w szybkiej i skutecznej weryfikacji kredytowej przez banki, a tym samym otrzymanie pożądanego finansowania.


Opracowała:
Edyta Szulist
Pracownia Usług Finansowych Edyta Szulist

Kredyt gotówkowy - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 7 030 Specjalistów od Kredytów Gotówkowych najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o kredytach gotówkowych