Sodowanie, Żnin


Cena do uzgodnienia

Soda oczyszczona jest nieinwazyjną substancją, która nie ma właściwości ściernych. Wykorzystuje się ją do błyskawicznego, bezpiecznego i skutecznego oczyszczania maszynowego, zwanego sodowaniem. Dzięki nowatorskiej technologii soda w momencie styczności z powierzchnią eksploduje i pozwala usunąć różnego rodzaju brud.

Pojęcie sodowania jest używane w odniesieniu do techniki wykorzystującej granulowane środki wodorowęglanu sodu (NaHCO3), bardziej znanego jako soda oczyszczona, do czyszczenia strumieniowo-ścierniowego. Cząsteczki sody wyrzucane są na powierzchnię elementu z dużą prędkością przy użyciu sprężonego powietrza. Ich siła pozwala usunąć niepożądane warstwy osadów lub nalotów.

Metoda sodowania została opracowana w połowie lat 80. ubiegłego wieku. Głównym jej celem było wówczas oczyszczenie, zarówno w środku, jak i na zewnątrz, wykonanej ze stali i miedzi Statui Wolności. Metoda ta idealnie nadaje się do delikatnych powierzchni, została bowiem wymyślona tak, by nie dopuścić do powstawania nawet minimalnych uszkodzeń. Dzięki temu sodowanie jest w pełni bezpieczne i pozostawia powierzchnię perfekcyjnie gładką.

W procesie czyszczenia sodem zbędne jest użycie środków chemicznych, nie ma też potrzeby wykonywania trudnej, ręcznej pracy. Sposób ten wykorzystuje się we wszystkich dziedzinach przemysłu, szczególnie zaś tam, gdzie wymagane są precyzja i dokładność czyszczenia, a poddawana mu powierzchnia nie może ulec zniszczeniu.

Polska, Żnin
 
 


Liczba wyświetleń strony: 112