Czyszczenie suchym lodem, Żnin - Oferta nr182439 - Oferteo.pl
 

Czyszczenie suchym lodem, Żnin


Cena brutto: 600.00 PLN
do uzgodnienia

Charakterystyka suchego lodu

Suchy lód to dwutlenek węgla CO 2 w postaci stałej, który uzyskiwany jest poprzez rozprężanie ciekłego CO 2 pod ciśnieniem atmosferycznym. Poprzez ściskanie i rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla uzyskiwany jest śnieg. Śnieg składający się z dwutlenku węgla ubijany jest w wysokociśnieniowych prasach hydraulicznych lub wytłaczarkach, co pozwala uzyskać bloki, plastry lub granulat suchego lodu o gramaturze 3 mm oraz 16 mm. Suchy lód jest całkowicie naturalnym produktem. Temperatura suchego lodu wynosi -78,5°C. najczęściej sprzedawany i zamawiany jest suchy lód fi 16 mm.

Suchy lód jest zestalonym dwutlenkiem węgla o temperaturze -78,5°C. Ze względu na swoje właściwości posiada on liczne zastosowania. Jego głównym atrybutem jest sublimacja, czyli bezpośrednie przejście z fazy stałej w gazową z pominięciem fazy ciekłej. Suchy lód wykorzystywany jest między innymi w chłodnictwie, laboratoriach, cateringu, transporcie. Transport w suchym lodzie jest codziennością. Dzięki właściwościom suchego lodu wykorzystywany jest do transportu artykułów spożywczych, materiału biologicznego, próbek krwi, tkanek. Wykorzystywany jest wszędzie tam gdzie podczas transportu należy utrzymać niską temperaturę. Ze względu na to że suchy lód produkowany jest z ciekłego dwutlenku węgla nie rozpuszcza się jak tradycyjny lód a zamienia się ponownie w dwutlenek węgla. Proces ten znany jest jako "sublimacja suchego lodu"

Charakterystyka zestalonego dwutlenku węgla
produkt naturalny
przyjazny dla środowiska
sublimacja w gaz bez pozostałości
brak kosztów inwestycyjnych
brak kosztów związanych z energią elektryczną
temperatura suchego lodu -78,5 °C
bezzapachowy
dwukrotnie wyższa efektywność chłodzenia w porównaniu do lodu wodnego
gęstość właściwa: 1,56 kg/dm3 – cięższy, niż powietrze, opada na podłoże
obojętny smak
niepalny
nietoksyczny


Suchy lód coraz częściej wykorzystywany jest do efektów specjalnych w fotografii, filmie, teatrze lub podczas koncertów. Cieszy się ogromną popularnością na imprezach domowych, weselach lub imprezach masowych. Nie tylko do efektów specjalne ale również do chłodzenia napojów, potraw lub zabawy. Suchy lód w formie granulatu doskonale sprawdza się także na imprezach plenerowych, grillach czy piknikach. Coraz większe uznanie w Polsce zdobywa granulat suchego lodu który wykorzystywany jest w procesie czyszczenia (czyszczenie suchym lodem).Granulat suchego lodu fi16, jak sama nazwa wskazuje posiada 16 mm średnicy. Granulat suchego lodu powstaje w takim samym procesie technologicznym niemniej jednak w ostatniej fazie produkcji jest prasowany do postaci długich i grubych nitek suchego lodu. Granulat suchego lodu fi16 wykorzystywany jest obecnie do transportu mrożonek lub produktów mrożonych. Jest niezastąpionym czynnikiem chłodzącym w transporcie produktów spożywczych w stanie głębokiego zamrożenia. Obecnie zastępuje płaty oraz bloki suchego lodu. Granulat suchego lodu fi16 wykorzystywany jest również przez producentów żywności, zakłady produkcyjne, laboratoria, huty metali, firmy cateringowe. Używany jest także w branży filmowe do efektów specjalnych które tak często widzimy oglądając filmy. Stosowany jest przez firmy cateringowe do schładzania gotowych dan i podtrzymywaniu ich świeżości. W domu granulat suchego lodu fi 16 mm wykorzystywany jest do dań, deserów, lodów. Owocowych sorbetów i wielu innych smakowitości. Obecnie granulat suchego lodu fi 16mm jest najczęściej wykorzystywaną postacią zestalonego dwutlenku węgla. Dzięki swoim właściwościom granulat fi 16 mm zastępuje bloki i płaty, które do tej pory były wykorzystywane podczas transportu. Granulat suchego lodu wykorzystywany jest głównie wśród odbiorców takich jak producenci żywności, firmy transportowe, zakłady produkcyjne, huty metali oraz laboratoria.

Granulat suchego lodu fi 3 suchego lodu posiada średnicę 3 mm. Wizualnie granulat porównać można do ziarenek ryżu. Stosowany jest głównie przez producentów żywności w procesie mielenia mięs, przypraw oraz wyrabiania ciasta. Ze względu na szybką sublimację oraz wielkość granulatu wykorzystywany jest do czyszczenia suchym lodem maszyn i urządzeń technicznych.

Mini bloki suchego lodu o ciężarze 3 kg posiadają wymiary około 210 x 125 x 75 mm. Są one wykorzystywane głównie w transporcie lotniczym do kontenerów chłodniczych oraz podczas badań laboratoryjnych. Bloki suchego lodu sublimują wolniej niż granulat fi 3 mm.

Polska, Żnin
 
 


Liczba wyświetleń strony: 6