budowa domu pasywnego-energooszczednego


Cena do uzgodnienia

Trwała konstrukcja i energooszczędność
Technologia budowlana Izodom, tzw. system traconego szalunku, sprowadza się do wznoszenia na placu budowy trwałych konstrukcji betonowych, lub żelbetowych. Szalunkiem w który wlewa się beton, są kształtki Izodom wykonane z twardych materiałów izolacyjnych, które montuje się bardzo łatwo - jak klocki "Lego", gdyż są precyzyjnie wykonane i bdb z sobą spasowane. Sprawnie wykonanie ścian - "szalunków" wynika z tego, że są bardzo lekkie (maksymalny ciężar to 1,7kg) oraz mają duże wymiary. (dług. 2m, wys. 0,25m) Elementów szalunkowych nie usuwa się – tak jak w przypadku szalunków tradycyjnych – pozostają one, izolując nowopowstałą ścianę, od wewnątrz i od zewnątrz.

Izodom oferuje zestawy elementów o różnych grubościach warstw izolacyjnych, jak i o zróżnicowanych grubościach rdzenia betonowego.

Dobierając odpowiednie typy elementów szalunkowych, rodzaj betonu i w niektórych przypadkach odpowiednie zbrojenie, z elementów Izodom można wznosić wszelkiego rodzaju budynki: wielopiętrowe bloki mieszkalne, energooszczędne domki jednorodzinne, budynki użyteczności publicznej, baseny, hale przemysłowe, budynki gospodarcze, chłodnie i mroźnie, etc. Warto zauważyć, że europejskie przepisy nie stawiają technologii granicy wysokości budowli. Wznosząc konstrukcje wyjątkowo wysokie, konstruktor musi jedynie dobrać odpowiedni rodzaj betonu, zbrojenia i elementy o szerszym rdzeniu. Najwyższymi budowlami zrealizowanymi w technologii Izodom są jedenastopiętrowe bloki mieszkalne. System Izodom nadaje się do budowania w regionach sejsmicznych, projektując budowlę w takim regionie można posłużyć się przygotowanym przez nas specjalnym Zeszytem Informacyjnym.

Zróżnicowane grubości ścianek elementów umożliwiają wznoszenie budynków w trzech klasach energooszczędności.

Jeden metr sześcienny betonu pozwala 2 na wykonanie 8m ściany. Pustaki Izodom są duże, lekkie i wypełniając je betonem podawanym pompą, w ciągu tylko jednej godziny pracy, można 2 wznieść ponad 4,5 m ściany! Wynika to z tego, ze podstawowa „cegła” Izodom 2 ma 0,5m, a przed zabetonowaniem waży mniej niż 2kg! Jest to wynik nie możliwy do osiągnięcia przy zastosowaniu innych technologii energooszczędnych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ściany z pustaków styropianowych, mają bardzo dobre parametry izolacyjne, przy małych szerokościach przegród. Budując dom o powierzchni 2 140m , z ciepłych elementów Izodom, można wygenerować dodatkowo nawet 2 4,5m powierzchni użytkowej.

Oferta obejmuje specjalne elementy o podwyższonej ognioodporności, spełniające wyśrubowane normy ogniowe, dla wznoszenia szkół, żłobków, szpitali, hoteli, itp.

Instalacje prowadzi się w rdzeniu ściany, przed zabetonowaniem. Kable elektryczne można rozprowadzić po pomieszczeniu, układając je w bruzdach wyżłobionych w ścianie piankowej, chowając później pod warstwą wykończeniową. Jako wykończenie wewnętrzne polecamy montaż płyt kartonowo gipsowych, lub tynki gipsowe natryskiwane z agregatu. Zewnętrzne wykończenia to najczęściej tynki cienkowarstwowe, obmurowanie klinkierem, lub kamieniem.

Wieszanie na ścianach ciężkich elementów [np. szafek kuchennych], tak samo, jak instalacja okien i drzwi polega na zastosowaniu odpowiednio długich kołków rozporowych wkręcanych w rdzeń betonowy ściany. Jeden kołek o długości 150mm, średnicy 8mm, zakotwiony tylko 100mm w betonie ma udźwig ponad 150kg!

Grubość ściany Typ elementu Współczynnik przenikania ciepła Klasy energooszczędności
25 cm MC 2/25 0,28 W/m2K Standardowa
35 cm MC 2/35 0,16 W/m2K Energooszczędna
45 cm MC 2/45 0,1 W/m2K Pasywna

Polska
 
 


Liczba wyświetleń strony: 5634