Oszczędne ogrzewanie przemysłowe- PANEL+PROJEKT, Piła


Cena do uzgodnienia

Ogrzewanie hal panelami w podczerwieni+PROJEKT W CENIE

Opis produktu:

Panele przemysłowe oferowane przez firmę Ecorad to seria wysokotemperaturowych grzejników na podczerwień, które ogrzewają pomieszczenia za pomocą długofalowej podczerwieni (promienniki IR-C), tworząc przytulną i komfortową atmosferę.

Panele te przeznaczone są do ogrzewania budynków wysokokubaturowych ( hale produkcyjne, budynki rolnicze, magazyny, hale sportowe, kościoły itp.). Przeznaczone są także do ogrzewania strefowego ( stanowisk pracy, punktów obsługi klienta, strefa załadunku i rozładunku na magazynach itp. ) oraz tarasów i ogródków przy domach. Panele na podczerwień szeroko wykorzystywane są również w budynkach sanitarnych, szpitalach, domach opieki, czyli wszędzie tam gdzie ogrzewanie konwekcyjne (oparte na ruchu ogrzanego powietrza) może się negatywnie odbić na zdrowiu przebywających tam osób. Warto też widzieć iż panele grzewcze są idealne do ogrzewania pomieszczeń gdzie wymagane jest okresowe ogrzewanie ( świetlice wiejskie, domki letniskowe, rekreacyjne itp.)

Jak działa podczerwień:

Panele grzewcze wytwarzają dalekie promieniowanie podczerwone ( nie emitujące żadnego światła ) w zdrowym zakresie 4-14 mikronów. Ciepło w dalekiej podczerwieni IRC, to te ciepło, które ludzie i zwierzęta naturalnie emitują. To jest to samo ciepło, jakie odczuwamy ze środowiska ogrzanego przez słońce. Jest całkowicie naturalne i w 100% bezpieczne. Poczucie komfortu cieplnego dla ludzi i zwierząt ewoluowało od ciepła przekazywanego za pomocą promieniowania cieplnego ze słońca. Długa fala podczerwona jest tym, co nasza skóra i zwykłe materiały w naszym otoczeniu pochłaniają i emitują w najbardziej efektywny i naturalny sposób.

Fale absorbowane są przez wszystkie osoby i przedmioty będące w zasięgu ogrzewającego panelu grzewczego, w efekcie czego odczuwamy bardzo przyjemne ciepło, uzyskujemy efekt ciepłych przedmiotów i podłóg. Absorbowanie fal podczerwonych przez ściany osusza je, eliminując w nich powstawanie grzybów, pleśni i innych drobnoustrojów. Jednocześnie te same fale nie osuszają powietrza, co ma kojący wpływ na błony śluzowe i chroni przed przeziębieniami.

Dodatkowo warto przypomnieć iż ogrzewanie podczerwienią jest w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Od wielu lat tę metodę ogrzewania wykorzystuje się w inkubatorach dla noworodków.

Dane techniczne:

• Obudowa: Metal
• Kolor: Szary
• Moc: 2400 W
• Wymiar: 1150 x 250 x 60 [ mm ]
• Napięcie zasilające: 230 V
• Klasa ochrony: IP44
• Waga: 11,6 [kg]

Zalety ogrzewania panelami na podczerwień i współpracy z firmą Ecorad.

• Małe koszty inwestycji.
• Posiadają wysoką szczelność IP 44 –montaż w mokrych i wilgotnych pomieszczeniach, odporność na deszcz.
• Oszczędność energii do 70 % w porównaniu do ogrzewania konwekcyjnego np. gazowego, kotły na pelet, elektrycznego.
• Posiadają możliwość tworzenia stref o różnej temperaturze.
• Cała energia to grzanie ( promienniki nie emitują żadnym światłem ).
• Niskie temperatury grzałek zapewniją wieloletnią trwałość.
• Brak konieczności budowania kotłowni lub kominów.
• Ekologiczne rozwiązanie = całkowity brak spalin.
• Osuszają ściany i podłogi.
• Zmniejszają efekt zimnych szyb.
• Oszczędzają koszt budowy systemu detekcji spalin i gazu.
• Możliwość łatwego demontażu = pełna mobilność systemu.
• Możliwość dowolnej rozbudowy.
• Dają efekt ciepłych podłóg.
• Eleganckie i dyskretne.
• Nie unoszą kurzu = polecane dla alergików.
• Są odporne na wstrząsy i równice temperatur.
• Zdrowe, komfortowe, bezpieczne i ciche.
• Szybkie ogrzanie: temperatura powierzchni szybko wzrasta w ciągu 5 minut w stosunku do temperatury otoczenia.
• Oszczędzają przestrzeń = zamontowane na ścianie lub suficie nie zajmują przestrzeni pomieszczenia.

Montaż.

Przy projektowaniu i montażu ogrzewania najważniejszym elementem jest ogrzewany budynek. Zanim przedstawimy Państwu naszą ofertę, bierzemy pod uwagę jego straty cieplne i stan techniczny. Ważne jest, czy jest to nowy obiekt, czy też tylko przebudowywany i unowocześniany. Zróżnicowane potrzeby wymagają elastycznych rozwiązań.

Przy ogrzewaniu w technologii podczerwieni bardzo istotny jest odpowiedni dobór mocy i rozkład paneli grzewczych w ogrzewanym pomieszczeniu. Wpływa to na znaczną redukcję kosztów ogrzewania oraz na szybkość nagrzewania pomieszczeń. Przy zakupie paneli grzewczych w naszej firmie, oferujemy bezpłatna pomoc w zaprojektowaniu ogrzewania oraz optymalnym rozkładzie paneli grzewczych w pomieszczeniach.

Zalecana wysokość montażu od 3,5 – 10 m. Istnieje możliwość niższych montaży.

Promienniki te posiadają uchylne uchwyty umożliwiające montaż paneli pod kątem na ścianach lub stropie.

Idealne ogrzewanie dla hal produkcyjnych i magazynów.

Ogrzewanie za pośrednictwem promienników elektrycznych hal pomaga zaoszczędzić 30% - 50% kosztów, w porównaniu do konwencjonalnych instalacji ogrzewania hal. Co najważniejsze, uzyskujemy bardzo dobry poziom stopy zwrotu inwestycji, który jest decydującym czynnikiem w podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru systemu grzewczego. Bardzo wysoka sprawność radiacyjna oferowanych promienników ma bezpośredni wpływ na niskie koszty eksploatacji związane z konsumpcją energii elektrycznej, co w połączeniu z jakością i niezawodnością produktów, gwarantuje bardzo dobrą stopę zwrotu z inwestycji i niskie rachunki za ogrzewanie hal.

Ogrzewanie hal można zrealizować za pośrednictwem różnych systemów.

Nasza firma skupiła na wykorzystaniu następujących rozwiązań:

• ciemne promienniki o bardzo wysokiej sprawności promieniowania - 88,3%
• usługi inżynierskie - projektowanie i nadzór
• serwis i obsługa posprzedażowa.

Nasze panele grzewcze posiadają najwyższą sprawność radiacyjną na rynku, co wpływa ma duże oszczędności zużycia energii, a także na obniżenie kosztów ogrzewania. Możemy zaoferować Państwu kompletną instalację ogrzewania hal od etapu koncepcji, aż do końcowych odbiorów. Główny cel, który chcemy osiągnąć przy ogrzewaniu dużych powierzchni to maksymalna oszczędność, przy jak najbardziej efektywnym ogrzaniu wskazanego obszaru. Doskonałym rozwiązaniem jest wybór produktów wysokiej jakości, niezawodnych. W przypadku hal produkcyjnych powierzchnie są z reguły duże, ogrzewanie przemysłowe często wymaga doboru odpowiedniego produktu, także pod względem wykorzystania hal czy magazynów biorąc pod uwagę wiele czynników takich jak przeznaczenie powierzchni, towary składowane, rodzaj produkcji itp.. Technologia systemu ogrzewania obiektów przemysłowych proponowana przez naszą firmę pozwala na regulację wskazanych parametrów, proste i przejrzyste menu sterownika zezwala na kontrolę nad wprowadzonymi danymi, np. poprzez wykrycie nagłego spadku temperatury w budynku i utrzymanie odpowiednich temperatur. System dobrany specjalnie pod ogrzewanie magazynów jest w pełni zautomatyzowany, co pozwala na ograniczenie zużycia energii. Dla dużych powierzchni szczególnie polecane są promienniki ciepła. System ogrzewania z promiennikami ciepła charakteryzuje się tym, że ciepło wytwarzane jest dokładnie tam, gdzie jest potrzebne. Jednocześnie nie trzeba ponosić kosztów związanych ze zbędnym przesyłem energii i stratą ciepła. Ciepło wytwarzane przez promienniki ciepła dociera szybko i równomiernie do wyznaczonej strefy grzewczej. Dzięki odpowiedniemu doborowi produktu mamy gwarancje nie tylko długotrwałego działania, ale komfortu i przede wszystkim, szybkiego zwrotu inwestycji.

Polska, Piła
 
 


Liczba wyświetleń strony: 76