Tarasy wentylowane
Otrzymaj oferty od specjalistów jak PHU Insidegarage Katarzyna Olczyk nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

PHU Insidegarage Katarzyna Olczyk

Tarasy wentylowane

Autor: PHU Insidegarage Katarzyna Olczyk, publikacja: 2020-10-30

Płytki tarasowe wykonane są z gresu. Dostępne są rektyfikowane (cięte) oraz z naturalną krawędzią w trzech grubościach 2 cm, 3 cm, 5 cm. W procesie produkcji można wyprodukować je w pełnej masie oraz z nadrukiem. Materiał ten jest wytworzony z kamienia naturalnego w różnych rozmiarach, a tendencja idzie w kierunku coraz to większych płytek: 60x90, 50x100, 60x120, 100x100, 120x120.

Taras wentylowany, z płytek Delconca

Płyty tarasowe montujemy na podstawkach regulowanych samopoziomujących oraz na przygotowanym gruncie. Zaletą technologii wentylowanej jest przepuszczalność płyt przez cały rok, co w polskich warunkach przy przejściu przez 0 stopni jest bardzo istotne. Dobrze wykonane odprowadzenie wody oraz izolacja gwarantują użytkowanie tarasu przez wiele lat, bez żadnych remontów. Dodatkowym atutem jest możliwość rewizji lub poprowadzenia dodatkowych instalacji oświetleniowej, bez jakiegokolwiek kłucia lub zamontowania po czasie pergoli z konstrukcji drewnianej lub aluminiowej.

Płytki „grubasy” (są tak popularnie nazywane w branży) stosujemy z powodzeniem do wykończenia schodów oraz boków tarasów. Płytki docina się na specjalnych maszynach na mokro oraz sucho w zależności od potrzeb, nawet na 45 stopni, a następnie klei się je odpowiednimi klejami do użytku zewnętrznego. Można też użyć listew wykończeniowych lub specjalnych uchwytów montażowych, które zespala się z podstawkami. Ważnym elementem jest zastosowanie odpowiedniej izolacji EPDM, która powinna być wytrzymała i najlepiej, aby zawierała siatkę wzmacniającą, która gwarantuje jej rozciągnięcie nawet do 500%, a zgrzana odpowiednio gwarantuje stabilność nawet do 50 lat (jak podaje producent Resitrix). Dodatkowo wycisza taras i chroni przed wszelkimi przebiciami jej. Stopki Profilitec posiadają od góry dodatkowe wygłuszenie, co w połączeniu daje doskonały efekt i komfortowe użytkowanie.

Płytki gresowe mają wiele atutów, jednym z nich jest nagrzewanie się podczas dnia, a wieczorami oddają pochłoniętą energię, co w polskich warunkach jest na plus. Estetyka płyt tarasowych, wzornictwo, możliwości układania ich niesymetrycznie sprawiają, że stają się coraz popularniejsze. Technologia ta znana jest już od czasów rzymskich, gdy podgrzewano w łaźniach podłogi ustawione na słupach wykonanych z kamienia.

Tarasy - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 12 539 Wykonawców Tarasów najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o tarasach