Porównaj Bezpłatnie Oferty Ładowarek

Oszczędź do 30%
  1. Złóż zapytanie ofertowe
  2. Otrzymaj dopasowane oferty
  3. Porównaj i wybierz najlepszą

Ładowarki

Jak sama nazwa wskazuje ładowarki odgrywają kluczową rolę w załadunku określonego towaru, materiałów budowlanych oraz urobku. Następnie transportują ładunek do miejsca położonego w niewielkiej odległości (często na terenie tego samego placu budowy), gdzie następuje rozładunek.

Maszyna przeznaczona w głównej mierze do prac ziemnych wyposażona jest w łyżkę. Bez niej ładowarka nie spełniałaby swojej funkcji. Jej działanie nieodzownie łączy się z mechanizmem jazdy i to różni ją od koparki łyżkowej. Inne prace, w których ładowarka spełnia ważne zadanie to między innymi odspajanie gruntu, czyli oddzielanie urobku od podłoża właściwego.

Większe zapotrzebowanie istnieje na ładowarki kołowe, czyli takie, które mogą poruszać się po nawierzchni drogi. Ładowarki gąsienicowe zaś lepiej sprawdzą się na nierównym ukształtowaniu terenu, w szczególności w kamieniołomach. Inne klasyfikacje ładowarek dotyczą miejsca przeznaczenia do pracy (naziemne i kopalniane) oraz sposobu, w jaki pracują (obrotowe, czołowe, z łyżką, która ma możliwość wychylania się na prawo i lewo lub do przodu i do tyłu – wyładunek zasięrzutny).

Na rynku istnieje możliwość zakupu ładowarki typowo służącej do przenoszenia ładunków. Wyróżniają ją specyficzne rodzaje łyżek w kształcie kubełka, ślimaka lub tarczy.

Konstrukcja ładowarki

Budowa ładowarki jest stosunkowo prosta. Do stałych elementów jej wyposażenia należą:
  • chwytak,
  • łyżka,
  • hak,
  • uchwyt do dłużnic,
  • zbiornik do betonu,
  • wysięgnik z systemem podnośnikowym.

System podnoszenia wysięgnika jest powiązany z systemem osprzętu ładowarki (łyżki). W zależności od modelu trójczłonowy układ podnoszenia jest kompatybilny z trójczłonowym lub czteroczłonowym systemem łyżki, natomiast czteroczłonowy układ podnoszenia wysięgnika związany jest z prostowodnym systemem łyżki. Wskazuje to na stabilną pozycję łyżki w stosunku do poziomu powierzchni bez względu na usytuowanie wysięgnika.

Gdzie znaleźć najlepsze oferty kupna lub wynajmu?

Najszybszym sposobem znalezienia idealnie dopasowanej ładowarki jest porównanie kilku indywidualnie przygotowanych ofert i wybranie najlepszej z nich. Portal Oferteo umożliwia składanie darmowych zapytań ofertowych, dzięki którym firmy same prześlą nam interesujące propozycje wraz z wyceną towaru. Nam pozostanie jedynie porównać oferty i wybrać najlepszą.