Serwis Kserokopiarek - Porównaj Oferty Kserokopiarek

Porównaj Oferty Dostawców Kserokopiarek

Oszczędź do 30%
  1. Opisz kserokopiarkę
  2. Otrzymaj dopasowane oferty
  3. Porównaj i wybierz najlepszą

Serwis kserokopiarek

Wszystko się zużywa – także kserokopiarka. Na szczęście dzięki właściwej eksploatacji oraz regularnej wymianie komponentów można wydłużyć żywotność kserokopiarki.

Prawidłowa eksploatacja polega na regularnym czyszczeniu i konserwacji sprzętu. W razie potrzeby wymianie powinien podlegać cardridge (moduł bębna) w małych urządzeniach, a listwa czyszcząca, bęben i deweloper w dużych.

Jeżeli nie znamy się na sprzęcie do kserowania wynajmijmy serwis kserokopiarek, który nie tylko przeprowadzi okresowe przeglądy, wymieni części w razie awarii i uzupełni materiały eksploatacyjne, ale także wyczyści wnętrze maszyny. To właśnie kurz i resztki tonera spowalniają pracę urządzenia i wywołują usterki. Pamiętajmy, że obowiązek przeprowadzania konserwacji i okresowych kontroli dotyczy wszystkich typów kserokopiarek A3. Korzystanie z profesjonalnych usług serwisowych jest również wskazane w okresie gwarancyjnym (samodzielnie wykonywane prace grożą utratą gwarancji).

Idealnie, gdyby serwis kserokopiarek zapewniał sprzedawca, gdyż wówczas w jego interesie będzie oferowanie niezawodnego sprzętu. W momencie zakupu poprośmy o harmonogram przeglądów, aby nie stracić prawa do gwarancji (przy okazji dobrze byłoby uzyskać cennik usług). Oprócz tego upewnijmy się, czy sprzęt należy dostarczyć firmie serwisowej we własnym zakresie, a jeśli nie, to czy w usługę wliczona jest opłata za dojazd do klienta.

Serwis po utracie gwarancji

W przypadku obsługi pogwarancyjnej albo serwisowania sprzętu używanego usługodawcę musimy wybrać samodzielnie. Ważna uwaga: nie zapomnijmy zapytać, czy dana firma świadczy serwis kserokopiarek wszystkich producentów. Może się bowiem okazać, że specjalizuje się tylko w kilku albo nie zajmuje się starszymi modelami.

Poza wskazanymi cechami dobry serwis kserokopiarek:
  • pomaga obniżyć koszty eksploatacyjne, proponując odpowiednie (mądrze dobrane) zamienniki,
  • oferuje urządzenia zastępcze na czas długiego remontu,
  • jest elastyczny, czyli dokonuje napraw i przeglądów u klienta oraz w zakładzie,
  • przeprowadza szkolenia z obsługi urządzeń danego producenta,
  • doradza w zakupie nowego sprzętu,
  • zapewnia stały dostęp do części i materiałów eksploatacyjnych (np. nie każe czekać na ściągnięcie tonera z hurtowni, tylko zawsze ma go na stanie),
  • oferuje rabaty stałym klientom przy serwisowaniu długoterminowym.

Wybór kserokopiarki

Portal Oferteo.pl przygotował propozycję dla tych, którzy w szybki i prosty sposób chcą otrzymać dopasowane oferty dotyczące kserokopiarek. Formularz produktowy pozwala sprecyzować własne oczekiwania i daje wskazówkę firmom, w jaki sposób powinny skonstruować ofertę odpowiadającą na konkretne wymagania Klienta.