Rodzaje Kserokopiarek - Porównaj Oferty Kluczowych Dostawców

Porównaj Oferty Dostawców Kserokopiarek

Oszczędź do 30%
  1. Opisz kserokopiarkę
  2. Otrzymaj dopasowane oferty
  3. Porównaj i wybierz najlepszą

Rodzaje kserokopiarek

Na rynku dostępnych jest wiele modeli kserokopiarek różniących się swoimi parametrami. Wybór powinien być uwarunkowany indywidualnymi potrzebami danego miejsca pracy.

Podziału kopiarek możemy dokonać według kilku kryteriów związanych z takimi aspektami jak:
  • obsługa największego formatu papieru (kserokopiarki wyższej klasy A3 lub kserokopiarki A4),
  • obecność bądź brak procesora we wnętrzu kserokopiarki (kserokopiarki cyfrowe i analogowe),
  • dostępność różnych kolorów bądź jedynie czerni (kserokopiarki kolorowe i monochromatyczne).

Kserokopiarki A3 i A4

W biurach najczęściej wykorzystywany format papieru to A4, a następnie A3. Jeżeli zdecydujemy się na zakup urządzenia wyższej klasy, bo tak określa się kserokopiarki A3, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że wydrukujemy również dokumenty lub zdjęcia o mniejszym formacie. Oznaczenie A3 bądź A4 oznacza maksymalny format papieru obsługiwany przez daną kserokopiarkę.

Urządzenia A3 często wybierane są ze względów ekonomicznych. Ich eksploatacja jest zazwyczaj znacznie tańsza w porównaniu do kserokopiarek A4. Ma to szczególne znaczenie w większych przedsiębiorstwach. W małych firmach różnica nie będzie aż tak odczuwalna. Na kserokopiarki A3 warto się zdecydować nie tylko wtedy, gdy zaistnieje zapotrzebowanie na wydruki tego formatu. Innymi powodami mogą być: dogodne warunki gwarancyjne czy też możliwość doinstalowania kolejnych opcji, na które pojawi się zapotrzebowanie.

Kserokopiarki cyfrowe i analogowe

Cyfrowe kserokopiarki obecnie wyparły prawie całkowicie kserokopiarki analogowe z rynku. Stało się tak z powodu zastosowania procesora, który znacznie przyspieszył i ułatwił pracę kserokopiarkom cyfrowym. Bez wewnętrznego procesora sprzęt analogowy nie jest w stanie zapamiętywać przeskanowanego obrazu. Wykonanie kilku kopii tego samego dokumentu wiąże się z każdorazowym skanowaniem go.

Kserokopiarki cyfrowe zawierają w sobie drukarkę laserową, skaner oraz procesor, dzięki któremu możemy wpływać na przebieg kopiowania. Ponadto możemy użyć skanera, jednocześnie drukując inne materiały. Wiele modeli cyfrowych posiada kartę sieciową, co oznacza, że proces wykonywania kopii bądź druku można zainicjować przesyłając dokument poprzez pocztę elektroniczną bądź korzystając z serwerów plików. Warto zwrócić uwagę również na funkcję duplex, czyli samoistnego odwracania dokumentów i kopiowania obustronnego, a także na automatyczny podajnik dokumentów. Kserokopiarka sama przełoży kartki podczas drukowania dużej ilości stron.

Kserokopiarki kolorowe i monochromatyczne (czarno-białe)

Istnieją kopiarki, które mogą robić odbitki tylko w kolorze czarnym lub we wszystkich kolorach. Kserokopiarki kolorowe są droższe od monochromatycznych i przydadzą się wtedy, gdy istnieje w naszej firmie zapotrzebowanie na wydruki graficzne i reklamowe.

Jeżeli poszukujemy kserokopiarki o określonych parametrach warto skorzystać z formularza produktowego portalu Oferteo.pl. W ten sposób kluczowe firmy z wybranego regionu zostaną poinformowane o naszych potrzebach, według których przygotują dopasowane oferty. Naszym zadaniem będzie porównanie propozycji, a następnie wybranie najlepszej.