Kserokopiarki Nowe i Używane - Porównaj Oferty Od Firm

Porównaj Oferty Dostawców Kserokopiarek

Oszczędź do 30%
  1. Opisz kserokopiarkę
  2. Otrzymaj dopasowane oferty
  3. Porównaj i wybierz najlepszą

Kserokopiarki nowe czy używane

Mamy do wyboru kserokopiarki nowe i używane. To, na które z nich się zdecydujemy, zależy od sytuacji, w jakiej się znajdujemy. W obydwu przypadkach jesteśmy wstanie wskazać korzyści, które mogą bardziej do nas przemówić i spowodować podjęcie określonej decyzji.

W branży utrzymuje się zasada, że w firmach i punktach ksero, gdzie kopiowane są spore ilości materiałów, warto postawić na nowy sprzęt. Nowe kserokopiarki odznaczają się dłuższą żywotnością, są nowocześniejsze i bardziej ekonomiczne. Niemniej jednak używany sprzęt także cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie tam, gdzie nakłady druku nie przekraczają 40 tysięcy stron miesięcznie. Ceny używanych kserokopiarek są średnio o jedną trzecią niższe od sprzętu zakupionego prosto ze sklepu.

Jeśli poprzedni właściciel kserokopiarki nie przeciążał sprzętu, lecz prawidłowo go eksploatował, to może posłużyć nam jeszcze przez długi czas. Żywotność używanego urządzenia zależy od intensywności eksploatacji i prawidłowego serwisowania. Warto pamiętać, że firmy sprzedające używane kserokopiarki poddają je gruntownemu badaniu technicznemu, w trakcie którego zmieniane są części istotne dla dalszego funkcjonowania. Dzięki temu możemy mieć pewność, że używana kserokopiarka jest w pełni funkcjonalna.

W małym biurze, jednoosobowym przedsiębiorstwie czy w zakładzie, gdzie wykonywanie odbitek jest jedynie usługą dodatkową, kserokopiarki używane sprawdzą się doskonale. Jednak nawet przy małej liczbie robionych duplikatów miesięcznie, lepiej zrezygnować z zakupu używanych urządzeń o niskiej prędkości (małej wydajności), ponieważ takie mają zdecydowanie krótszą żywotność od tych szybszych. Warto postawić na wydajny sprzęt również dlatego, że charakteryzuje się on niższymi kosztami eksploatacyjnymi oraz niższą ceną jednostkową kopii.

Wybór kserokopiarki

Nasze wątpliwości dotyczące wyboru odpowiedniej kserokopiarki rozwieje formularz ofertowy udostępniony przez portal Oferteo.pl. W odpowiedzi otrzymamy dopasowane oferty od firm z naszego regionu lub dowolnej lokalizacji, która znajdzie się w obrębie naszych zainteresowań. Następnie wystarczy porównać propozycje i wybrać tę, która spełnia wszystkie nasze wymagania.