Kopiarki - Porównaj Oferty Kluczowych Dostawców

Porównaj Oferty Dostawców Kserokopiarek

Oszczędź do 30%
  1. Opisz kserokopiarkę
  2. Otrzymaj dopasowane oferty
  3. Porównaj i wybierz najlepszą

Kopiarki

Kserokopiarka powielająca dokumenty tyle razy, ile tego wymaga dana sytuacja zrewolucjonizowała podejście do znaczenia informacji i jej rozprzestrzeniania.

W Polsce kopiarki pojawiły się na początku lat siedemdziesiątych XX wieku. Urządzenia tego typu nie miały jeszcze polskiej nazwy, dlatego zaczęto określać je mianem ksero od marki Xerox – pierwszego producenta kopiarek. Nazwa uległa następnie modyfikacji i dziś oficjalnie określa się je mianem kserokopiarek.

Kopiarki cyfrowe

Kopiarki cyfrowe działają w inny sposób od przestarzałych urządzeń analogowych. We wnętrzu kopiarki znajdują się: drukarka, skaner i komputer wewnętrzny, który steruje kserokopiarką oraz skanuje obraz. Następnie jest on przez niego przetwarzany w postaci cyfrowej i w końcowej fazie drukowany. Tańsze urządzenia wyposaża się w drukarki atramentowe, a droższe w laserowe.

Kopiarki – na co zwrócić uwagę podczas zakupu

  • format urządzeń (największe zapotrzebowanie w firmach występuje na format A4, a następnie na A3),
  • nadany przez producenta typ miesięcznych nakładów wydruków lub kopii (średni, maksymalny lub graniczny – wybór należy dopasować do ilości zużywanego papieru w danej firmie),
  • zawarte funkcjonalności: takie jak: faks, automatyczny podajnik dokumentów, kasety na papier, finiszer, szyfrowanie danych na dysku twardym i wiele innych,
  • koszty eksploatacyjne (warto pamiętać, że tańsze urządzenia często generują wyższe koszty niż droższe kserokopiarki),
  • długość gwarancji i częstotliwość przeglądów (urządzenia A3 zazwyczaj mają dłuższą gwarancję).

Kopiarki – zasada działania

Bęben pokryty selenem, OPC lub krzemem amorficznym to podstawowy element, jaki posiada kopiarka. Są to charakterystyczne związki o właściwościach fotoelektrycznych. Światło wytwarza w nich nośniki prądu elektrycznego, który w ciemności jest przez nie izolowany. Podczas obrotu bęben dokańcza kolejne etapy tworzenia dokumentu. Fazy sporządzania kopii dotyczą odpowiednio takich zjawisk jak: elektryzowanie, naświetlanie, przenoszenie tonera na bęben, a następnie na papier, wybielanie bębna, czyszczenie oraz utrwalanie.

Wybór kserokopiarki ułatwi nam formularz produktowy przygotowany przez portal Oferteo.pl. Nasze odpowiedzi będą wskazówką dla firm, w jaki sposób powinny przygotować oferty spełniające nasze wymagania.