Formy Finansowania Kserokopiarek - Porównaj Oferty Kluczowych Dostawców

Porównaj Oferty Dostawców Kserokopiarek

Oszczędź do 30%
  1. Opisz kserokopiarkę
  2. Otrzymaj dopasowane oferty
  3. Porównaj i wybierz najlepszą

Formy finansowania kserokopiarek

Kserokopiarki możemy kupić, wydzierżawić lub wziąć w leasing. Formy finansowania warto dopasować do indywidualnej sytuacji, w jakiej znajduje się nasza firma. Każda z form posiada zalety, na które warto zwrócić uwagę.

Kupno kserokopiarki

Jeśli decydujemy się na zakup nowej kserokopiarki to możemy mieć pewność, że posiada ona najnowsze rozwiązania technologiczne i będzie nam służyć przez długi czas. Warunki gwarancji są zazwyczaj atrakcyjne. W przypadku nowych kserokopiarek A3 możemy spotkać się nawet z pięcioletnią gwarancją. Producenci dokładają starań, aby nowe modele wchodzące na rynek były jeszcze bardziej ekonomiczne i funkcjonalne.

Zdarza się stosunkowo często, że na zakup używanej kserokopiarki również otrzymamy gwarancję. Długość jej trwania nie przekroczy jednak 6 miesięcy. Używany sprzęt może być o wiele tańszy od nowego modelu i jednocześnie równie sprawny ze względu na okresowe wymiany strategicznych części kserokopiarki. Pamiętać trzeba jednak, że jest to sprzęt już wcześniej eksploatowany, który nie dorówna jakością nowemu, nieużytkowanemu modelowi.

Dzierżawa kserokopiarek

Przy wynajmie sprzętu kserograficznego nie ponosimy wysokich kosztów początkowych. Ponadto możemy być spokojni, gdy zdarzy się awaria sprzętu. W ramach opłacanego abonamentu niezwłocznie pojawi się pomoc techniczna, która wymieni zepsutą część. Również wymiana tonera oraz bębna, a także okresowe przeglądy stoją po stronie firmy zajmującej się wynajmem kserokopiarek.

Wiele firm proponuje umowy dzierżawy kserokopiarek na czas nieokreślony z możliwością natychmiastowej rezygnacji. Co miesiąc wystawiane są faktury VAT za zrobione kopie bądź wydruki, co stanowi koszt przychodu. Po podjęciu pozytywnej decyzji dotyczącej dzierżawy sprzętu, firma wynajmująca doradzi, który model będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Leasing kserokopiarek

Na leasing warto zdecydować się z kilku powodów. Po pierwsze nie musimy angażować środków własnych, żeby móc korzystać ze sprzętu. W celu przyciągnięcia Klientów wiele firm leasingowych przy podpisywaniu umowy nie pobiera wpłaty początkowej. Zawarcie umowy natomiast może zostać zrealizowane w tym samym dniu, w którym zdecydujemy się wziąć kserokopiarkę w leasing. Aby tego dokonać należy mieć przy sobie jedynie dwa dowody tożsamości oraz dokumenty założycielskie firmy. Realizacja umowy leasingowej jest dużo prostsza od zaciągania kredytu.

Stopa procentowa podczas całego okresu trwania umowy jest stała, co oznacza, że wysokość miesięcznej raty nie zmieni się. Gdy zdecydujemy się na leasing, będziemy mogli zmniejszyć podstawę opodatkowania z tego względu, iż raty leasingowe stanowią koszt uzyskania przychodu.

Sprzęty nowoczesnej technologii zazwyczaj brane są w leasing optymalny. Oznacza to, że po zakończeniu umowy leasingobiorca zwraca sprzęt właścicielowi lub wymienia go na nowy. W ten sposób firma posiada stały dostęp do najnowszej technologii, nie musi martwić się o naprawy i ewentualną utylizację sprzętu.

Wybór kserokopiarki

Udostępniony przez portal Oferteo.pl formularz produktowy pomaga w wyborze kserokopiarki dopasowanej do potrzeb Klienta. Odpowiedzi na proste pytania zawarte w formularzu pozwolą przygotować firmom satysfakcjonujące propozycje. Następnie wystarczy porównać oferty i wybrać najlepszą. W ten sposób zaoszczędzimy zarówno czas, który musielibyśmy poświęcić na osobiste szukanie firm, jak i pieniądze - otrzymywanie dopasowanych propozycji jest całkowicie darmowe.