Pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości, Warszawa


Cena do uzgodnienia

Sprzedajemy mieszkania i domy na terenie Warszawy i okolic. Skutecznie, sprawnie - nie tylko na podstawie wieloletniego doświadczenia, ale także analizie konkurencji, statystyk oraz automatycznych narzędzi.
Prowadzimy proces sprzedaży od A do Z - od ustalenia strategii sprzedaży, przez kontakt z klientami, aż do załatwienia ostatnich formalności.
Oto jak działamy:

1. Oględziny nieruchomości - wycena nieruchomości, analiza konkurencji, propozycja strategii sprzedaży

2. Wzajemne potwierdzenie oczekiwań i warunków współpracy (Państwo chcecie pracować z nami - my z Państwem)

3. Podpisanie umowy pośrednictwa - standardowo jest to okres 3 miesięcy i wynagrodzenie za sprzedaż dla biura w wysokości 2,46% brutto od ceny transakcyjnej (umowa skutku - nie sprzedajemy to nie pobieramy prowizji)

4. Skompletowanie dokumentów niezbędnych do ustalenia faktycznego stanu prawnego mieszkania (Z założenia zajmujemy się tym my, na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez właściciela - chyba, że nie jest to konieczne lub właściciel chce zająć się tym sam) . W większości spraw jest to jednak tylko sprawdzenie stanu Księgi Wieczystej i analiza dokumentu będącego podstawą nabycia własności. W bardziej skomplikowanych sytuacjach potrzebna może być wizyta w urzędach.

5.(równolegle z pkt. 4.) Przygotowanie mieszkania do sesji zdjęciowej i sama sesja. Zależnie od tego czy mieszkanie jest zamieszkałe czy nie proces ten będzie wyglądał różnie. Jeśli np mamy puste mieszkanie to zajmujemy się sprzątaniem lokalu, czasem opróżnieniem ze starych rzeczy lub przearanżowaniem przestrzeni dla potrzeb jak najlepszych zdjęć.

6. Publikacja oferty na portalach branżowych, wysłanie oferty do innych biur nieruchomości z zaproszeniem do współpracy, wprowadzenie oferty do systemu MLS (system wymiany ofert między biurami zrzeszonymi w ramach WSPON - Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników Obrotu Nieruchomościami)

7. Prezentacja ofert klientom zainteresowanym nieruchomością

8. Cotygodniowy raport z działań i analiza statystyk ogłoszenia + rekomendacje co do ew. działań (czy jest ruch, czy nie ma, czy jest za mały, jakie padają oferty od zainteresowanych, czy należy obniżać stopniowo cenę itp.)

9. Jeśli mamy ofertę na zakup które akceptują obie strony - przygotowujemy umowę przedwstępną (lub robi to notariusz) i gromadzimy dokumenty niezbędne do jej zawarcia

10. Jeśli umowa przedwstępna nie jest konieczna (Kupujący nie bierze kredytu i jest od razu gotowy do zakupu) gromadzimy dokumenty i umawiamy notariusza.

11. Po umowie sprzedaży i zapłacie ceny przeprowadzamy procedurę przekazania mieszkania wraz z podpisaniem protokołów przekazania.

Polska, Warszawa
 
 


Liczba wyświetleń strony: 9