Usługi Termowizyjne - Porównaj Oferty Kamer Termowizyjnych

Porównaj Za Darmo Oferty Kamer Termowizyjnych

Oszczędź do 30%
  1. Określ wymagania dotyczące kamery termowizyjnej
  2. Otrzymaj dopasowane oferty
  3. Porównaj i wybierz najlepszą

Usługi termowizyjne

Dla budownictwa, energetyki i przemysłu usługi termowizyjne stały się nieodzownym elementem współpracy. Innymi dziedzinami, gdzie usługi te zajmują istotne miejsce są badania środowiska, medycyna, Night Vision czy wyładowania koronowe.

Kamera termowizyjna w różnych dziedzinach

Podstawową usługą termowizyjną w budownictwie jest wykrywanie wad izolacyjnych widocznych zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków wykonanych we wszystkich technologiach – blokach, domkach jednorodzinnych, halach i budynkach biurowych. Badania polegające na rejestracji nieruchomych termogramów całych powierzchni ścian wykonuje się nocą w stabilnych warunkach środowiskowych.

Techniczna diagnostyka urządzeń energetycznych niezbędna jest w całym procesie wytwarzania, przesyłu, rozdziału i odbioru energii elektrycznej. Wykorzystuje się do tego kamery termowizyjne, które kontrolują pracę generatorów, linii elektroenergetycznych, transformatorów, kotłów energetycznych, wysokoprężnych rurociągów parowych, turbin i sieci ciepłowniczych.

W przemyśle hutniczym, rafineryjnym czy szklarskim, gdzie temperatura decyduje o prawidłowości procesu produkcyjnego, jakości wyrobu lub bezpieczeństwie pracy, badania termowizyjne są koniecznością. Wykonuje się je przy pomocy kamer termowizyjnych najwyższej klasy. Stosuje się je także w celu wykrycia wad materiałowych.

W badaniach środowiska przyrodniczego wykorzystuje się zazwyczaj satelitarne lub lotnicze zobrazowania termalne. Dzięki usługom termowizyjnym można badać mikroklimat, wilgotność gleb, termikę wód oraz warunki wzrostu roślinności.

Kamera termowizyjna znalazła także swoje miejsce w wielu dziedzinach medycyny. W chirurgii i ortopedii służy między innymi do wykrywania wad postawy, stanów zapalnych kości lub w osteoporozie. W dermatologii korzysta się z termowizji przy ocenie wielkości i głębokości oparzeń czy w nowotworach skóry. W laryngologii kamera termowizyjna stosowana jest do badań zapalenia zatok, skrzywienia przegrody nosa czy w zespole bezdechów sennych.

Night Vision obejmuje w swoim zakresie systemy rządowe, ochronę, lotnictwo, marynarkę i przemysł motoryzacyjny. Natomiast kamery wyładowań koronowych dotyczą linii kolejowych, systemów energetycznych i linii przesyłowych.

Wybór kamery termowizyjnej

Typ kamery termowizyjnej warto dopasować do dziedziny, w obrębie której będziemy posługiwać się sprzętem. Formularz Oferteo sprawi, że zbierzemy dopasowane oferty od firm z naszego regionu. W ten sposób będziemy mogli dokonać najlepszego wyboru.