Kamery Inspekcyjne - Porównaj Oferty Kamer Termowizyjnych

Porównaj Za Darmo Oferty Kamer Termowizyjnych

Oszczędź do 30%
  1. Określ wymagania dotyczące kamery termowizyjnej
  2. Otrzymaj dopasowane oferty
  3. Porównaj i wybierz najlepszą

Kamery inspekcyjne

Wykonanie wizualnej inspekcji niedostępnych miejsc, takich jak załomy ścian, puszki ścian, czy przewody, stało się możliwe dzięki wprowadzeniu na rynek kamer inspekcyjnych. Ich charakterystyczną właściwością jest elastyczny przewód mający od 1 do nawet 10 metrów długości. Pozwala on na wprowadzenie minikamery w badane miejsca.

Budowa i funkcje kamery inspekcyjnej

Kamery inspekcyjne w swoim wyposażeniu mają haczyk i magnes, które można zamocować na głowicy obrazowej, co ułatwia odzyskanie przedmiotu. Istnieje także możliwość zamocowania lusterka, które służy do inspekcji różnego formatu. Przewód wraz z kamerą zazwyczaj są wodoszczelne. Ceny kamer różnią się w zależności od posiadanych funkcji. Można dokonać indywidualnego wyboru i dopasować kamerę inspekcyjną do własnych zadań. Dodatkowe opcje, które mogą okazać się niezbędne to możliwość nagrywania dźwięku lub obserwowanego obrazu, co następnie pozwala na głębszą analizę materiału informacyjnego. Niektóre z nich mają możliwość wykonywania zdjęć. Przyrząd jest lekki i mały, co zdecydowanie upraszcza pracę w wielu dziedzinach.

Uniwersalność kamery inspekcyjnej powoduje, że jest ona stałym ekwipunkiem w inspekcji przemysłowej, budownictwie, hydraulice, ogrzewnictwie, systemach kanalizacji lub mechanice pojazdowej. Przykładem zastosowania w tej ostatniej jest diagnozowanie wycieków układu chłodniczego, kontrola katalizatorów lub diagnozowanie uszkodzeń mechanicznych skrzyni biegów.

Kamery inspekcyjne należą do rodziny kamer przemysłowych z możliwością obserwowania miejsc trudno dostępnych za pomocą przewodu. Z kamerami przemysłowymi łączy je to, że obie muszą mieć źródło światła, które pozwoli uzyskać obrazowanie. W związku z tym kamery inspekcyjne mają na końcówce przewodu własne oświetlenie. Innym rodzajem kamer stosowanym w niektórych z wyżej wymienionych przykładach są kamery termowizyjne, jednak system ich działania polega na rejestracji obiektów emitujących wysoką temperaturę bez konieczności zewnętrznego oświetlenia.

Wybór kamery inspekcyjnej

Formularz Oferteo pozwoli nam porównać oferty firm prowadzących działalność w naszym regionie. Wystarczy, że odpowiemy na kilka pytań. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale również pieniądze. Propozycje, które otrzymamy, będą tworzone na podstawie naszych oczekiwań, które zostaną sprecyzowane podczas uzupełniania formularza.