Adaptacje poddaszy. Zabudowy GK


Cena do uzgodnienia

Elastyczność kształtowania wnętrza przy zmianie funkcji pomieszczeń bardzo łatwo i szybko można za pomocą ścian działowych z płyt gipsowo-kartonowych lub gipsowo-włóknowych zmienić rozplanowanie przestrzeni lokalu.

Obniżenie kosztów budowy nie ma konieczności stosowania przerw technologicznych związanych ze schnięciem tynków, pogodą.

Prosty montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych, nie trzeba kuć bruzd, ponieważ instalacje układa się w wolnych przestrzeniach konstrukcji ścian i sufitów.

Zastosowanie w robotach remontowych w starych budynkach ścianki z płyt gipsowo-kartonowych są to lekkie konstrukcje i nie obciążają zbyt mocno drewnianych stopów, poprawiają izolacyjność termiczną i akustyczną istniejących budynków.

Dobra izolacyjność cieplna przewodność cieplna płyt gipsowo-kartonowych jest niska - na poziomie drewna, w połączeniu z materiałami do izolacji termicznej ścianki te spełniają wszystkie wymagania nowej normy.

Dobra izolacyjność akustyczna ścianka z płyt gipsowo-kartonowych lub gipsowo-włóknowych wypełniona wełną szklaną lub mineralną ma izolacyjność akustyczną podobną do grubej ściany z cegły.

Ochrona przeciwpożarowa płyty gipsowo-kartonowe są zakwalifikowane do grupy materiałów niepalnych - standardowa płyta posiada w sobie około 2 l wody związanej krystalicznie, w przypadku pożaru woda ta zapobiega gwałtownemu wzrostowi temperatury i rozprzestrzenianiu się pożaru.

Zapewniają komfort wilgotnościowy w pomieszczeniu rdzeń płyty posiada mikropory, dzięki temu wchłania nadmiar wilgoci z powietrza, przechowuje ją w sobie, a następnie przy suchej pogodzie zwraca wilgoć do pomieszczenia, poprawiając panujący w nim mikroklimat.

Idealnie gładka powierzchnia ścian po wyszlifowaniu spoin i zagruntowaniu ściana ta jest mało chłonna, można ją pomalować lub wykończyć glazurą.

Polska
 
 


Liczba wyświetleń strony: 578