Mycie, impregnacja, odgrzybianie, malowanie dachu, Łódź


Cena do uzgodnienia

Czyszczenie dachów polega na usuwaniu zabrudzeń, które w sposób trwały związały się z licem dachu np. dachówki lub gontu. Zabrudzeniami takimi są: mech, algi, pleśnie, glony i porosty oraz odchody ptaków. Podczas czynności związanych z czyszczeniem dachówki z mchu każdorazowo stosujemy preparaty chemiczne odgrzybiające powierzchnie dachu. Kolejnym typem zabrudzeń, który wymaga zastosowania innego rodzaju metod i specjalistycznych środków chemicznych są sadze i zabrudzenia kominowe. Gromadzą się one najczęściej wokół komina tworząc nieestetyczne zacieki aż do okapu dachu. Często na dachu można spotkać również rdzę z instalacji satelitarnych. Pyły budowlane to zabrudzenie, które spotykamy na nowych dachach, które szczególnie widoczne są na ciemnych dachówkach. Jest to zabrudzenie, które powstaje na skutek cięcia dachówek na dachu lub w jego bliskiej okolicy. Usunięcie takiego zabrudzenia wymaga zastosowania odpowiednich preparatów chemicznych i kilkukrotnego czyszczenia hydrodynamicznego.

Ze względu na standard dachów jakie otrzymujemy do czyszczenia uważamy, że dachówki czyszczone są w zbyt dużych odstępach czasu. W związku z tym zdecydowanie korzystniej w naszym klimacie i w długiej perspektywie czasu użytkowania jest zlecić czyszczenie dachu w okresach około 8-10 lat. W przeciwieństwie do Inwestorów, którzy przeciągają nieuniknioną konserwacje dachu, inwestorzy, którzy wykonują tą czynność regularnie cieszą się nieskalanym wyglądem i nienagannym stanem technicznym dachówki przez dekady.
Odgrzybianie dachu to bardzo ważna czynność, którą wykonujemy podczas usługi czyszczenia dachów. Mycie samą wodą lub popularnymi detergentami nie wystarczy aby dach pozostał czysty i wolny od skażenia na długie lata. Według nas każdy już eksploatowany dach wymaga chemicznego czyszczenia grzybobójczego. Aby skutecznie rozpuścić wszystkie bakterie i skażenie mikrobiologiczne na dachu w trakcie czyszczenia nakładamy powłokę chemiczna na dach w celu skutecznego usunięcia mikrofilmu biologicznego niewidocznego dla oka.
Chcesz dodatkowo zabezpieczyć dach przed szybkim porostem pleśni, glonów i mchu? Dla dodatkowej ochrony dachówki zastosuj impregnację bioaktywną dachu. Jest to dodatkowa warstwa chemiczna nakładana na dach po czyszczeniu zasadniczym. Dodatkowa warstwa chemiczna o silnym działaniu biobójczym ma na celu spowolnić rozrost pleśni, glonów, alg i mchu w przyszłości. Nie jest to ochrona hydrofobowa – zabezpieczenie przed wchłanianiem wody. Impregnat bioaktywny nakładamy na czystą powierzchnie mokre na mokre. Duża zawartość składników biobójczych zasycha na dachu stanowiąc barierę dla ponownego rozwoju pleśni, glonów, alg i mchu na dachu.

Polska, Łódź
 
 


Liczba wyświetleń strony: 103