Instalacje fotowoltaiczne, Mogilno - Oferta nr167632 - Oferteo.pl
 

Instalacje fotowoltaiczne, Mogilno


Cena brutto: 20000.00 PLN
do uzgodnienia

Największym i stałym wyzwaniem dla producentów modułów fotowoltaicznych (PV) jest utrata wydajności,ograniczona żywotność oraz spadek efektywności przekształcenia kilowat pika (kWp) na rzeczywistekilowatogodziny (kWh) tzw. konwersja.

Technologia Fotowoltaicznej Matrycy Grafenowej lub “PV Graf” sprawia, że tradycyjna formuła technologii PVBUS BAR monokrystalicznych lub polikrystalicznych, traci aktualność i stanie się wkrótce technologią nieopłacalną. Natomiast PV Graf będzie rozwiązaniem poszukiwanym w instalacjach fotowoltaicznych na całymświecie.
PV Graf stosuje hybrydową technologię wytwarzania ogniw – łączy technologię folii grafenowej i krzemukrystalicznego – produkując moduły charakteryzujące się 50% wyższą wydajnością w stosunku dotradycyjnych, dłuższą żywotnością, mniejszą podatnością na mikrouszkodzenia, a nawet jeśli do nich dojdzie,nadal wytwarzają energię elektryczną z niemal nie zmniejszoną wydajnością.

PV Graf jest kompatybilny z każdym znanym na świecie ogniwem krystalicznym jednakowoż, ze względu narewolucyjne cechy budowy ogniwa, działa z max. wydajnością przez większą ilość godzin w roku, jest równieżtańszy w procesie produkcji, względem modułów tej samej klasy, co za tym idzie produkcja jest bardziejprzyjazna dla środowiska.

Tradycyjne moduły PV zbudowane są z grupy ogniw krzemowych, połączonych ze sobą rzędowo. Niemal w taki sam sposób jak staroświeckie lampki choinkowe. Dlatego, straty spowodowane dowolnym uszkodzeniem, nawet mikropęknięciem pojedyńczego ogniwa ulegają zwielokrotnieniu w systemie. Analogicznie, o świcie i zmierzchu, niektóre ogniwa pozostają w zacienieniu (świetle rozproszonym) co skutkuje stratami produktywności, których tradycyjna technologia BUS BAR nie jest w stanie skompensować. A i to nawet nie uwzględniając standardowej utraty 3-5% podczas konwersji energii. PV Graf rozwiązuje wiele tych problemów.

Zmodyfikowana architektura fotomatrycy oznacza, iż dochodzi do przekształcenia kWp w kWh w skali 1:1 –100% tzn. energa słoneczna jest konwertowana na użytkową energię elektryczną (kWh). Matryca grafenowa wznacznie lepszy sposób reaguje zarówno na słabe jak i rozproszone światło. Nawet wówczas gdy niektóre ogniwaznajdują się w głębokim zacienieniu nie ma to wpływu na czułość pozostałej aktywnej części modułu jak to mamiejsce przy tradycyjnej technologii BUS BAR.

Dodatkowo, niższa temperatura w trakcie procesu wytwarzania oznacza, że dochodzi do mniejszej liczbyprzypadkowych uszkodzeń zarówno na etapie produkcji jak i instalacji – brak wysokich temperatur podczaslutowania oznacza niższe naprężenia termiczne i mniej przypadków pęknięć ogniw. To wszystko skutkujewydłużoną żywotnością modułów (min 30 lat), co znów przynosi oszczędność w postaci stałej obniżki kosztówprodukcji.

FreeVolt™ jest zintegrowanym przedsiębiorstwem koncentrującym się wyłącznie na jednym celu – oszczędzaniuenergii. Nasz produkt w swej najnowszej wersji stanowi kolejny krok, nie tylko dla firmy ale i w technologii produkcji modułów fotowoltaicznych na całym świecie. PV Graf stanie się wkrótce standardem do któregoporównywane będą przyszłe moduły PV.

Polska, Mogilno
 
 


Liczba wyświetleń strony: 40