Przyszłość w social mediach
Otrzymaj oferty od specjalistów jak DOBEK'S LIMITED nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

DOBEK'S LIMITED

Przyszłość w social mediach

Autor: Wiktor Dobek, publikacja: 2020-05-22

Jak można zauważyć, firmy takie jak Instagram i Facebook przez wiele lat są liderami na rynku reklamowym, umożliwiają nam korzystanie z wielu narzędzi, dzięki którym możemy promować nasze marki/firmy na ich platformie. Jednakże od jakiegoś czasu, a właściwie od ostatniego kwartału roku 2019, na rynku pojawił się TikTok, który w niesamowicie szybkim tempie pozyskuje społeczność. Chciałbym zauważyć, że to może być nowy „Lider” na rynku reklamy online.

Przyszłość w social mediach

Ile filmów pojawia się na TikToku w ciągu jednego dnia? Średnio 13 milionów filmów. Jak widzimy, to całkiem sporo, ale może inaczej... Ilu użytkowników korzysta z TikToka w ciągu miesiąca? Średnio 100 milionów użytkowników na miesiąc. To są dane z roku 2018, a możemy jedynie sobie wyobrazić, ile jest w roku 2020 (bo trudno oszacować).

TikTok już daje możliwość reklamowania się na ich platformie, jednakże to nie takie proste (jeszcze) jak w przypadku Facebooka czy Instagrama (które są jednością). Trzeba przejść porządną weryfikację na TikToku, aby umieścić tam reklamę, ale jak już się uda, to z pewnością będziecie cieszyć się wynikami.

Bardzo ciekawą informacją jest to, 95% polskich użytkowników TikToka stanowią kobiety. Dwie trzecie korzystających z aplikacji, to osoby ze wsi i małych miast. Te informację można bardzo dobrze wykorzystać do reklam, skoro większość to kobiety... Statystycznie jest większa szansa na sprzedaż naszych usług lub produktów.

90% badanych przyznało, że ich znajomi również korzystają z TikToka. Jak widać, to już normalność, ale TikTok dopiero zaczyna swoją przygodę... W perspektywie czasu może przeskoczyć Facebooka - to po prostu nieuniknione. Niewykorzystanie tej okazji do promocji jest po prostu niewytłumaczalne, powinniśmy skorzystać z tej okazji jak najszybciej.

Użytkownicy nie tylko oglądają, ale też sami tworzą. Jest to okazja do znajdowania nowych przyszłych gwiazd Internetu, ponieważ to właśnie tam, będą rodziły się nowe gwiazdy, którym firmy będą płaciły za promocję.


Opracował:
Wiktor Dobek
DOBEK'S LIMITED

Reklama internetowa - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 3 543 Specjalistów od Kampanii Reklamowych najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o reklamie internetowej