Narty- Włochy- Val di Fiemme, Nowa Sarzyna - Oferta nr139640 - Oferteo.pl
 

Narty- Włochy- Val di Fiemme


Cena do uzgodnienia

Włochy - VAL di FIEMME

Val di Fiemme zwana jest przedsionkiem Dolomitów, gdyż to właśnie tutaj zaczynają się te wielkie charakterystyczne dla regionu góry. Jest to jedna z najpiękniejszych dolin włoskich ciągnąca się ponad 35 km. Ośrodek nastawiony jest na narciarstwo zjazdowe oraz biegowe na najwyższym poziomie. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze i świetnie przygotowanym trasom miejsce to jest idealnym miejscem na wyjazdy na narty i spełnia wymagania każdego narciarza. Val di Fiemme oferuje 140 km świetnie przygotowanych tras, które rozsiane są na 5 terenach narciarskich: Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavazè, Passo Rolle oraz największy i najnowocześniejszy z nich Ski Center Latemar. Val di Fiemme wchodzi w skład megakompleksu narciarskiego Dolomiti Superski, którego karnet umożliwia szusowanie po ponad 1200 km tras narciarskich.


Rodzinny hotel Ludwigshof znajduje się w centrum miejscowości Truden i szczyci się sielską lokalizacją oraz wspaniałą panoramą Alp. Hotel został odremontowany w 2018 roku i stanowi idealny punkt wyjściowy do każdego rodzaju wycieczki.
3-gwiazdkowy hotel oferuje komfortowo urządzone pokoje 2,3,4 – osobowe z łazienkami, TV, balkonem ze wspaniałymi widokami.
Strefa Spa: sauna fińska, łaźnia parowa, kabina na podczerwień, wanna z hydromasażem znajduje się w siostrzanym hotelu Luvina. Udając się do strefy Spa otrzymujemy kosz spa i ręczniki.

Urlop w Południowym Tyrolu nie byłby kompletny bez doświadczenia kulinarnego regionu. Nasi kucharze czekają, aby olśnić cię obfitym śniadaniem w formie bufetu oraz wyborem smacznych dań kuchni alpejskiej i śródziemnomorskiej.

Region narciarski Val di Fiemme.
Mapa www.dolomitisuperski.com/en/ski-area/val-di-fiemme/ski-map

Skipass https://www.visitfiemme.it/en/active-relax/snow/skipasses

Stacje narciarskie:
ALPE CERMIS
Położona na stokach szczytu Palon (2250 m n.p.m.). Gondola wywozi narciarzy ze stacji początkowej przy potoku Avisio do stacji pośredniej skąd kursuje kolej linowa i wyciągi krzesełkowe. Największą atrakcją tego zatłoczonego w sezonie ośrodka jest długi (7200 m) zjazd bardzo trudną trasą Olimpia, ze szczytu Palon aż na dno doliny (860 m n.p.m.). Średnie nachylenie w środkowej części trasy to 28%! Szybki przejazd trasy, na której rozgrywane są zawody Pucharu Świata, poza dobrą techniką wymaga żelaznej kondycji i jest wyzwaniem dla zaawansowanych narciarzy.
Ogółem 23 km tras, przepustowość wyciągów; 12 900 os./godz., sztuczne naśnieżanie 80% tras
Wyciągi - gondole i koleje linowe; 3, wyciągi krzesełkowe; 3, orczyki; 2
Trasy - 20% trudnych, 36% średnich, 44% łatwych

SKI CENTER LATEMAR
Tzw. huśtawka narciarska – sieć połączonych tras i wyciągów startujących z 3 miejscowości położonych w różnych punktach Masywu Latemar (2846 m n.p.m.); Predazzo, Pampeago i Obereggen wywożąc narciarzy na 7 szczytów pośrednich, (maksymalna wysokość 2250 m n.p.m.) i umożliwiając zjazdy do położonych pomiędzy nimi dolin. Duże zróżnicowanie tras zjazdowych od szerokich, łatwych po trudne (m.in. bardzo ciekawa trasa z Passo Feudo w stronę Predazzo). Rodziny z dziećmi docenią nowoczesne 4 a nawet 6-cio osobowe wyciągi krzesełkowe. Skipark przy schronisku Latemar Hutte (narciarskie zabawy dla najmłodszych).
Ogółem 41 km tras, przepustowość wyciągów; 32 000 os./godz., sztuczne naśnieżanie; wszystkie trasy.
Wyciągi - gondole; 2, wyciągi krzesełkowe; 12, orczyki; 2
Trasy - 15% trudnych, 59% średnich, 24% łatwych


Program wyjazdu:
08.02.2019 – wyjazd godz. 20:00 Stalowa Wola, godz. 21:00 Rzeszów, Kraków 23:45, Katowice
Katowice 09.02 godz. 1:15, przyjazd do hotelu następnego dnia około godz. 16

10 – 15.02.2019 - jazda na nartach 6 dni.

16.02.2019 – śniadanie, wyjazd do Stalowej Woli. Przyjazd następnego dnia w godzinach popołudniowych.

Polska
 
 


Liczba wyświetleń strony: 55