Wichury mogą przywiać podwyżki ubezpieczeń


Cena do uzgodnienia

Barbara, Ksawery, Grzegorz, Feliks – to bynajmniej nie imiona z dzisiejszej kartki z kalendarza, a nazwy kilku największych orkanów, które przeszły przez Polskę w ostatnich latach. Nie tylko wyrządziły wielu Polakom kosztowne straty, ale prawdopodobnie namieszają też na rynku ubezpieczeń nieruchomości.

Ceny polis od ognia i zdarzeń losowych dla nieruchomości jeszcze nie wzrosły, ale zapewne tak się stanie – ostrzegają niektóre zakłady ubezpieczeń. Przez Polskę przewinęło się ostatnio zbyt dużo anomalii pogodowych, żeby nie miało to swojego odbicia w wysokości składki ubezpieczenia, która i tak jest już niska po latach obniżek i walki o klienta. Towarzystwa wciąż starają się ostrożnie podchodzić do tego tematu, tłumacząc to koniecznością analizy sytuacji w długiej perspektywie, ale część z nich już widzi, że korekty będą potrzebne.

Ryzyko rośnie, co ze stawkami?

Z roku na rok w mediach pojawia się coraz więcej informacji o nadchodzących ekstremalnych zjawiskach pogodowych. Zdają sobie z nich sprawę także ubezpieczyciele. – W związku ze zmieniającym się klimatem jest coraz więcej huraganów, orkanów, ulewnych deszczy, podtopień, silnych wiatrów, zdarzają się także od czasu do czasu trąby powietrzne – zjawisko, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie występowało w Polsce.

Polska
 
 


Liczba wyświetleń strony: 237